۰۲۱-۳۶۶۱۳۷۷۴

سبد خرید 0

ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی و راهسازی زیر دسته ها

بالابر

همان طور که از نام این دستگاه پیداست این وسیله کار جابجایی بار را در حد عمود انجام میدهد.وینچ وپایه های این دستگاه در اشکال مختلف تولید میشوند.نیروی این دستگاه توسط یک موتور الکتریکی تامین میشود. این دستگاه در عملیات ساختمانی و حفر چاه و… مورد مصرف دارد.

ویبراتور

ویبراتور دستگاهی است که با به لرزه دراوردن باطوم شلنگ ویبره کار هوا گیری بتن ریزی ساختمانی و راهسازی را انجام میدهد.در ساخت ویبراتور از ۲مدل موتور ،بنزینی و الکتریکی استفاده میشود. نیروی دورانی تولید شده توسط موتور بایک واسطه گلدونی بی شلنگ ویبره منتقل میشود. این دستگاه در ۲ مدل شاسی ثابت و گردان تولید میشود.

کمپکتور و آسفالت بر

در عرصه هایی که خاک سست دارد پس از کفسازی نشست خاک باعث میشود ترک و شکستگی درسطح بیرونی کف بوجود بیاید. کمپکتور دستگاهی است که با کوبیدن خاک سست باعث میشود منافظ بین خاک از بین برود و سفت شود. در این دستگاه غلطک لنگی که روی صفحه زیرین شاسی این وسیله قرار دارد ضربه را بوجود می اورد. نیروی چرخاننده این غلطک توسط یک موتور احتراقی و یا الکتریکی تامین می شود. کاتر یا اسفالت بر کار برش خطی و مستقیم بر روی سطوح متراکم از قبیل سنگفرش و اسفالت و…را انجام میدهد.این ماشین در عملیات های عمرانی (کابل کش و لوله کش زیر سطحی)کاربرد دارد.

ماله موتوری و میکسر(بتونیر)

بتونیر یا میکسر کار همزدن انواع ملات را انجام میدهد نیروی چرخشی دیگ این دستگاه را یک موتور الکتریکی یا احتراقی تامین میکند. بیشترین کاربرد این دستگاه در ساخت بتن دستی میباشد.
ماله موتوری یا ماله پروانه دستگاهی است که در صاف و تراز کردن کفسازی در مساحت زیاد کاربرد دارد. دراین نوع از ماشین های عمرانی نیروی موتور به وسیله گیربکس دستگاه به تیغه های تعبییه شده در قسمت تحتانی شاسی منتقل میشود. تیغه ها با چرخش خود کار صیقل دادن ملات کفسازی را انجام میدهند.

موتور تک

موتور احتراقی یا همان موتور تک در ساخت بسیاری از دستگاه ها استفاده دارد. این موتور ها به دو نوع کلی دیزلی و بنزینی تقسیم می شوند. موتور های احتراقی بنزینی به دو نوع دو زمانه و چهار زمانه محدود می شوند.
این موتور ها در ساخت انواع سمپاش، کارواش و مه پاش با پمپ های پیستونی قابل کوبل می باشند. همچنین در ساخت انواع ماشین آلات کشاورزی از جمله علف تراش، کلتیواتور، … مورد استفاده قرار می گیرد.
ماشین آلات راه سازی و ساختمانی از جمله ویبراتور بتن، آسفالت بر (کاتر)، ماله پروانه … قابل استفاده می باشد.
از موتور های دیزلی نیز در ساخت انواع کمپرسور ها، دیزل ژنراتور ها و … استفاده می شود.
موتور های احتراقی بنزینی همگی هوا خنک می باشند. اما موتور های دیزلی هم هوا خنک دارند و در بعضی مدل ها آب خنک می باشند. ودارای رادیاتور و سیستم گردش آب به دور موتور می باشند.

CLOSE
CLOSE
All search results