۰۲۱-۳۶۶۱۳۷۷۴

سبد خرید 0

الکتروموتور و گیربکس زیر دسته ها

گیربکس های حلزونی و مکعبی

گیر بکس دستگاه انتقال و ارتقاع نیرو محصوب می شود . گیربکس ها توسط چرخ دنده های داخل محفظه خود نیروی ورودی با دور بالاتر را گرفته و نیروی بیشتری با دور پایین تر را خروجی می دهند . در بسیاری از موارد نیروی تولید شده توسط موتور به شکل مستقیم قا بل استفاده نمی باشد و این گیر بکس است که نیرو را تنظیم و قابل استفاده میکند. بدنه و چرخ دنده های گیربکس از الیاژهای مختلف ( فولاد ،برنج،چدن،برنز،،الومینییوم،و…)ساخته می شوند .

الکتروموتورهای تکفازو سه فاز

الکترو موتور یا موتور الکتریکی دستگاهی است که با استفاده از ایجاد میدان مغناطیسی انرژی الکتریکی را به نیروی محرکه تبدیل می کند. میتوان گفت هیچ کس در دنیا ی امروز وجود ندارد که از این اختراع بزرگ بهره نبرده باشد و تاقریبا هیچ خانه ، کارگاه، کارخانه، و…نیست که چندین مدل از این وسیله پر مصرف در آن مشغول خدمت به انسان نباشد از کوچکترینشان که در ساعت ها مشغول کارند تا چرخهای بزرگ صنعت ، کشاورزی، که توسط این دستگاه به راه می افتند . انرژی مصرفی این دستگاه ها جریان الکتریکی است از باطری های۰٫۵ ولت تا برق سه فاز ۶۰۰ولت بسته به سایز ،تیپ، قدرت خروجی موتور. نیروی حاصله از میدان مغناطیسی ایجاد شده در داخل روتور استا تور این دستگاه توسط یک شافت که دقیقا در وسط استاتور قرار دارد به صورت دورانی در حیظ انتفاع قرار می گیرد. نیروی تولیدی توسط الکترو موتور های تکفاز ۰٫۱۲ کیلو وات تا ۲٫۵ کیلو وات و سرعت دورانشان بین ۷۰۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه می باشد . در الکترو موتور های تکفاز انرژی مصرفی برای استارت اولیه توسط خازن ذخیره آنی تا مین می شود . در الکترو موتور های سه فاز محدودییت بسیار کمتری وجود دارد و موتور هایی با توان های بسیار بالا ساخته می شوند .

گیربکس های خورشیدی

گیربکس های خورشیدی به طور کلی بسته به میزان کاهش دور، از طبقات مختلف تشکیل می شوند. در هر طبقه نسبت های دور به طور معین و به صورت مستقل کاهش می یابد. بدین ترتیب که تعدادی چرخ دنده دور ورودی هر طبقه را کاهش داده و به طبقه بعد منتقل می کنند. نسبت تبدیل در هر طبقه گیربکس بین ۳ تا ۷ متغییر می باشد و  به واسطه طبقاتی بودن گیربکس خورشیدی امکان بدست آوردن دورهای ایده آل تنها در یک تا چند طبقه ی گیربکس میسر می باشد.لازم بذکر است برای انواع سروو موتورها و سیستم هایی که نیاز به دقت بالایی دارند بدلیل Backlash (حرکت آزاد بین چرخ دنده ها) پایین این نوع گیربکس ها، از آنها استفاده می شود.

الکترو موتور های ضد جرقه و انفجار

الکتروموتور های ضد جرقه و انفجار

الکتروموتور های دالاندر

موتور دالاندر (به انگلیسی: Dahlander motor) نوعی موتور الکتریکی القایی دوسرعته است که تغییر سرعت در آن بر پایهٔ تغییر تعداد قطب‌ها انجام می‌شود. اتصال دالاندر در سیم‌پیچ‌های این ماشین امکان تغییر تعداد قطب‌های آن را به نسبت ۱ به ۲ فراهم می‌آورد. روش کنترل سرعت دالاندر یک روش بدون تلفات است که نسبت به روش‌های کنترل تعداد قطب دیگر، مانند استفاده از چند سیم‌پیچ مجزا، بهینه‌تر است، به این معنا که در روش سیم‌پیچ‌های مجزا از ظرفیت موتور به صورت کامل استفاده نمی‌شود و در هر یک از حالت‌های کار موتور، تنها نیمی از سیم‌پیچ‌های استاتور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

الکترو گیربکس های شفت مستقیم و هالو

در ساخت این گیربکس ها از چرخ دنده با ساختار مارپیچ یا هلیکال استفاده شده است و به همین دلیل به گیربکس هلیکال شناخته می شوند. دندانه ‌های این چرخ‌دنده ها برخلاف چرخ‌دنده های اکتاو، موازی با محور چرخ‌دنده نیستند. بلکه هر دندانه با سطح مقطع مشخصی از مارپیچ در تماس است. همین قابلیت باعث می‌شود تا دندانه ‌ها به آرامی با هم درگیر شوند و به همین دلیل چرخ‌دنده ‌های مارپیچ نسبت به چرخ‌دنده‌ های ۹۰درجه، آرام‌تر و با صدای کمتری کار می کنند و خوردگی و استهلاک بین دنده ها کمتر می باشد. همچنین به دلیل اینکه سطح تماس پروفیل دنده ها در این نوع چرخ دنده نسبت به چرخ دنده های ساده بیشتر است،  گشتاور بالاتری را متحمل می شوند. محور این چرخ‌دنده‌ها می‌تواند بصورت موازی و یا متقاطع قرار گیرد. این نوع گیربکس ها معمولا نسبت های تبدیل معینی دارند که برای دست یابی به نسبت تبدیل  یا دور مورد نیاز دستگاه می توان دو گیربکس را بصورت همزمان(متصل) به یکدیگر بکار گرفت.

ویبره بدنه

ویبره بدنه چیست؟ ویبره بدنه دارای انواع مختلفی است که در صنایع مختلف برای برآورده ساختن نیاز های مختلف استفاده می شود. ویبره بدنه باید بر روی سینی های مخصوص آن قرار گیرد و به صورت دقیق نصب شود و بتن را ابتدا درون سینی مخصوص ویبره بدنه قرار دهید و سپس ویبره بدنه را روشن کنید. ویبره بدنه ها برای اطمینان از اینکه حباب های موجود در بتن آزاد شوند استفاده میشوند. این به این معنی است که بعد از استفاده از آن بتن باقی مانده قویتر میشود و در پایان کار بتن به صورت کاملا صاف و صیقلی در می آید. این کاربرای ساخت و ساز امری ضروری است. فرکانس ارتعاشی که ویبره بدنه ایجاد میکند از ۷۵۰ ارتعاش در دقیقه شروع می شود و تا ۳۰۰۰ ارتعاش در دقیقه موجود می باشد.

گیربکس کرنویل و آویز

در طراحی و مهندسی ساخت این دستگاه   از تعدادی چرخ دنده هرزگرد هلیکال و دو بخش به نام های کرانویل و پینیون که در زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم قرار دارند استفاده شده است.  . پینیون محوری است که به موتور ارتباط دارد، سر آن دارای دنده‌ های مارپیچ مخروطی بوده و همان‌طور که از انتهایش، حرکت دورانی موتور را دریافت می‌کند، از قسمت دنده مارپیچی خود نیز، این حرکت را به کرانویل منتقل می‌کند. پینیون به میزان قابل ملاحظه ای کوچکتر از کرانویل است. کرانویل چرخی است که در یک لبه آن دارای دنده‌هایی مارپیچ و بشکل مخروطی است که با دنده‌های پینیون درگیر می شود و با محور خروجی گیربکس در ارتباط است. عملکرد سیستم کرانویل-پینیون در واقع فراهم ساختن یک نسبت دائمی کاهش سرعت و همچنین چرخش ۹۰ درجه ای مسیر گشتاور انتقالی است..

CLOSE
CLOSE
All search results