۰۲۱-۳۶۶۱۳۷۷۴

سبد خرید 0

موتورآلات و تجهیزات کشاورزی زیر دسته ها

موتور پمپ

موتور پمپ آب یا پمپ آب موتوری، پمپ انتقال آب است. که نیروی محرک ان توسط یک موتور احتراقی  (بنزینی – نفتی – دیزلی ) تامین می شود. موتورپمپ در سایز ها و اندازه های مختلف و باکاربرد های متفاوت توسط شرکت های بزرگ و کوچکی در جهان ساخته می شوند. ولی نقطه اشتراک تمامی آنها موتور احتراقی آن می باشد.
مورد مصرف موتورپمپ در کشاورزی، راه سازی، معدن، …. بی شمار است. در واقع در هر کجا که به برق دسترسی نباشد بهترین وسیله جهت برداشت و جابجایی آب موتور پمپ می باشد.

سمپاش

سمپاش زنبه ای
ایسمپاش زنبه ای از کوبله شدن پمپ سمپاش با یک موتور ( الکتریکی،احتراقی) بر روی شاسی زنبه ای ساخته می شود. پمپ های این مدل از سمپاش ها تا ۹۰ بار می تواند باشد که متناسب با پمپ، موتور نیز انتخاب می شود. این دستگاه قابلیت کار بر روی اتومبیل مخزن دار ویا مکش از داخل لوله را دارا می باشد. این دستگا ه جهت سمپاشی انواع، باغ ها ،مزارع،گلخانه های متوسط و نیمه مکانیزه مناسب می باشد.
– سمپاش فرغونی
این دستگاه نام خود را از شاسی خود گرفته است. با کوبله کردن یک پمپ پیستونی ۲۲ بار تا ۶۰ بار سمپاش با  یک موتور الکتریکی ویا احتراقی بر روی شاسی به شکل فرغون ساخته می شود. ظرفیت مخزن این وسیله بین ۶۰لیتر تا ۱۵۰لیتر می باشد و جهت سمپاشی انواع ،باغ ها، مزارع، گلخانه ها ی کوچک و متوسط کاربرد دارد.

چمن زن، دروگر و کولتیواتور

کولتیواتور یا رتیواتور (rotary cultivatior) دستگاهی است شامل تعدادی تیغه که معمولاً به شکل L روی یک محور نصب شده اند. محور رتیواتور توسط شافت نیرو دهنده عقب تراکتور (شافت P.T.O) و با سرعت دورانی زیادی می چرخد . تیغه ها به خاک برخورد کرده و کلوخه ها را بطور سطحی و معمولاً به عمق ۸ تا ۱۵ سانتیمتر خرد می کنند. عرض کار انواع رتیواتور معمولاً بین ۹/۰ تا ۳ متر می باشد. از این وسیله بری نرم کردن خاک در کشت گیاهان علوفه ای که بذر بسیار ریزی دارند و تماس کامل ذرات خاک با بذر بسیار مهم است، استفاده می شود در صورتی که بستر بذر در روش جوی و پشته نیز به خوبی تهیه نشده و کلوخه ای باشد، می توان از کولتیواتور برای نرم کردن خاک سطح پشته عریض استفاده نمود. مورد دیگر استفاده از رتیواتور خرد کردن بقایای گیاهی و اختلاط آنها با خاک سطحی و از بین بردن علفهای هرز کوچک و بزرگ است. لازم است توجه گردد که رتیواتور خاک را به شدت پودر می سازد و در معرض فرسایش قرار می دهد. به همین جهت کولتیواتور را نمی بایستی جایگزین وسایل دیگر کرد و بهتر است فقط در موارد بسیار ضروری از آن استفاده شود.

اره موتوری، علف تراش و های کاتر

همین طور که از اسم دستگاه مشخص است این دستگاه بمنظور درو کردن علوفه و چمن ویونجه و هرچیز که از خانواده آن باشد مورد استفاده قرار میگیرد .
تیغه هایی که به دستگاه متصل میشود با توجه به نوع کاربری متفاوت میباشد.تیغه دوپره وسه پره وچهار پره کاربردی شبیه هم داشته و برای علوفه و یونجه و نعنا بیشتر مورد کاربرد می باشد.
اَره زنجیری یا اره برقی یا اره موتوری نام نوعی اره است که با استفاده از الکتریسیته، نیروی هیدرولیک یا اغلب توسط یک موتور دو زمانه کار می‌کند. از این وسیله جهت بریدن درختان، هرس درختان یا تهیه هیزم استفاده می‌شود .مکانیزم کارکرد آن به این صورت است که دندانه‌های اره به صورت یک زنجیر به یک محور دورانی متصل است که با گردش موتور زنجیر اره کردن آغاز می‌شود.

موتور تک

موتور احتراقی یا همان موتور تک در ساخت بسیاری از دستگاه ها استفاده دارد. این موتور ها به دو نوع کلی دیزلی و بنزینی تقسیم می شوند. موتور های احتراقی بنزینی به دو نوع دو زمانه و چهار زمانه محدود می شوند.
این موتور ها در ساخت انواع سمپاش، کارواش و مه پاش با پمپ های پیستونی قابل کوبل می باشند. همچنین در ساخت انواع ماشین آلات کشاورزی از جمله علف تراش، کلتیواتور، … مورد استفاده قرار می گیرد.
ماشین آلات راه سازی و ساختمانی از جمله ویبراتور بتن، آسفالت بر (کاتر)، ماله پروانه … قابل استفاده می باشد.
از موتور های دیزلی نیز در ساخت انواع کمپرسور ها، دیزل ژنراتور ها و … استفاده می شود.
موتور های احتراقی بنزینی همگی هوا خنک می باشند. اما موتور های دیزلی هم هوا خنک دارند و در بعضی مدل ها آب خنک می باشند. ودارای رادیاتور و سیستم گردش آب به دور موتور می باشند.

موتور پمپ دیزلی

موتور پمپ دیزلی

CLOSE
CLOSE
All search results