۰۲۱-۳۶۶۱۳۷۷۴

سبد خرید 0

پمپ های تقویت فشار و انتقال سیالات زیر دسته ها

کفکش و لجن کش

کفکشها از سری پمپ های سابمرسیبل(غرق ابی)میباشندکه به دو دسته اصلی حوزینگی(خروجی از بغل) و مولتی استیج(خروجی از بالا) تقسیم میشوند ودر سایز های متفاوت باقدرت های موتور مختلف (تکفاز-سه فاز) واز الیاژ های گوناگون (الومینییوم.استیل.تکنو پلیمر.چدن.باکالیت.نوریل…)به صورت تک پروانه ویا چند پروانه با توجه به حد اقل و حد اکثر ارتفاع و دبی ساخته میشوند.کفکشها جهت استخراج وجابجایی سیالات از چاه . استخر. منبع ذخیره وجوی مورد استفاده قرار میگیرند.گفتنیست این پمپ ها در کشاورزی و باغداری بسیار کاربرد دارند. انتخاب نوع کفکشها بر اساس نوع سیال و دبی مصرفی در ارتفاع مشخص میباشد.

پمپ های صنعتی

پمپ های خطی صنعتی(انتقال انواع سیالات با فشار ودبی های متفاوت):این دسته از پمپ ها که تیپ های فراوانی را شامل میشود در بسیاری از گارگاه ها.کارخانجات.مزارع.باغها.گلخانه ها.تصفییه خانه های صنعتی …مورد استفاده قرار میگیرند.این پمپ ها بر اساس قانون گریز از مرکز جابجایی سیالات را انجام می دهندو از دو قسمت الکترو موتوروپمپ تشکیل میشوند وبا یک واسطه به هم متصل وتوسط یک شافت یکپارچه ویا کوبله مستقیم نیروی موتور به پروانه اخل کله پمپ انتقال می یابد .الکتروموتور این پمپ ها بین۰٫۱۸ کیلو وات تا چند صد کیلووات وسرعتشان ۱۴۵۰دور در دقیقه ویا۲۸۵۰دور در دقیقه میباشدکه در بسیاری از مواردبا استفاده از یک اینورتورقابل تنظیم با سرعت دلخاه میباشند.قسمت پمپ از الیاژهای مختلف مثل چدن .استیل.تکنو پلیمر.باکالیت و… ساخته میشوندکه هر کدام مورد مصرف سیالات خاص(اسیدی.بازی.ترکیب شونده.مواد خوراکی…)میباشند.

پمپ های ساختمانی

پمپ خانگی:پمپهای خانگی در واقع زیرمجموعه ای از خانواده بزرگ پمپ های  خطی است.مکانیزم کاری این تیپ از پمپ ها بر اساس قانون گریز از مرکز میباشد.مورد مصرف این پمپ ها عموما ایجاد فشار در داخل لوله کشی ساختمان است.این پمپ ها دارای قابلیت نسب مستقیم در مسیر لوله ویا بعد از منبع ذخیره میباشندوبه کمک یک پرشر سوئیچ به صورت اتوماتیک فشار آب را درون لوله کشی بر اساس تنظیم اولیه بین ۱٫۵تا۶ بارحفظ میکند.انتخاب نوع این پمپ ها بر اساس اندازه طول لوله کشی .قطرلوله ها وتعداد شیرهای خروجی آب میباشد.

پمپ های طبقاتی

پمپ های طبقاتی در دو دسته اصلی افقی و عمودی توسط برند های معتبر در ایران و جهان ساخته میشوند. همانطور که از نام این تیپ پمپ ها مشخص است قسمت پمپاژ این دستگاه ها از پروانه و دفیوزر های متوالی که روی یک شافت قرار دارند تشکیل شده است.و همین طراحی باعث می شود فشاری که این پمپ ها ایجاد میکنند در مقایسه با مدل های دیگر با قدرت موتور یکسان به طور قابل ملاحظه ای بیشتر باشد. آلیاژ به کار رفته در ساخت پروانه ها و بدنه این پمپ ها، متناسب با مورد استفاده و نوع سیال، میتواند از جنس استیل، فولاد، باکالیت، PP، نوریل و … باشد. لازم به ذکر است این پمپ ها به دلیل طراحی خاص و تعداد زیاد پروانه آب پخش کن نسبت به مواد جامد محلول در سیال حساس بوده و در بسیاری از موارد این دستگاه توسط تابلو فرمان هوشمند(راه اندازی نرم، کنترل سرعت دور موتور و …)کنترل میشود. بیشترین موارد مصرف این پمپ ها در ساخت بوستر پمپ های آبرسانی، ایستگاه های افزایش فشار، آّب شیرین کن های صنعتی، دیگ بخار و .. می باشد.

پمپ های سیرکولاتور

سیرکولاتور ها زیرمجموعه پمپ های خطی هستند و کاربرد اصلی این دسته از پمپ ها به گردش دراوردن سیال در سیستم های بسته گرمایشی و سرمایشی میباشد.پمپ های سیرکولاتور توانایی مکش سیال را ندارند و مورد مصرف این پمپ ها ،که در سایز ها، تیپ ها و قدرت های متفاوتی تولید می شوند، در تاسیسات گرمایش مرکزی، برگشت آب گرم چیلر ها، شست و شو های صنعتی، موتور خانه های استخری، پکیج های آپارتمانی و … است.

شناور

این مدل از پمپ های سابمرسیبل(غرقآبی) از دو قسمت کاملا مجزا از هم(الکتروموتور-پمپ) تشکیل میشوند که توسط ۴ پیچ و مهره مقارن با هم کوبله می شوند و شافت موتور را داخل هزارخاری قسمت پمپ ثابت میکنند.الکتروموتور این پمپ ها خازن بیرون بوده و توسط تابلو فرمان(منوآل، کنتاکتور دار، دیجیتال و …) کنترل می شود. در قسمت پمپ پروانه ها به صورت سری روی شافت سوار هستند، به شکلی که آب پس از عبور از خروجی پروانه قبلی وارد ورودی پروانه بعدی میشود، تعداد پروانه ها تعیین کننده حداکثر ارتفاع و قطر پروانه معین کننده حجم دبی پمپ است. از مزایای این تیپ از پمپ ها میتوان به قطر خارجی کم دستگاه(“۴،”۶،”۸ و …) اشاره کرد که باعث می شود در چاه های عمیق و نیمه عمیق که به صورت سوزنی حفر میشوند قابل استفاده باشد. گفتنی است شناور ها به دلیل دارا بودن پروانه های متوالی فقط جهت آب صاف قابل استفاده هستندد.

پمپ های پیستونی

این نوع پمپ‌ ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته شده و در بسیاری موارد از آن استفاده می‌شود و بر حسب احتیاج می‌توان این پمپ‌ ها را به طریقی ساخت که فشار زیاد بوجود آورند یا اینکه فقط عمل انتقال مایعات را بدون ایجاد فشار انجام دهند. از خیلی از پمپ‌های پیستونی محوری برای تأمین فشاردر فضای ماورای جو استفاده می‌شود.پ مپ های پیستونی با به حرکت دراوردن پیستون ها در داخل سیلندر خود به کمک یک میل لنگ که نیروی حاصله از کار موتور را به پیستون ها منتقل می کند فشار بسیار بالایی را در سیستم ایجاد می کنند. از خوصصییات این پمپ ها می توان به دبی بسیار پایین(۵litr/min  تا ۶۰litr/min (و فشاربسیار بالا(۱۸bar تا ۵۰۰bar) اشاره کرد.از این پمپ ها در سا خت انواع کارواش و سمپاش…  استفاده می شود.

انواع پمپ های دنده ای

پمپ های دنده ی با ایجاد خلاء در میان دو چرخ دنده خود که در مقابل هم قرار دارند و در جهت هم در دورانند سیال را به داخل محفظه پمپ مکش کرده و به طرف خروجی پمپ هدایت میکند. مورد مصرف پمپ ها ی دنده ای جابجایی انواع سیال با غلظت و دمای بالا میباشد. یکی از مهمترین محسنات این دستگاه رفت وبرگشت بودن ان است به این شکل که با بر عکس شدن جهت دوران شافت پمپ جای خروجی و ورودی پمپ عوض می شود. مورد مصرف پمپ های دنده ای در در صنایع پتروشیمی و غذایی بسیار گسترده می باشد.

بوستر های آتش‌نشانی و آبرسانی

در واقع به کلکتور کردن ۲ یا چند الکترو پمپ به صورت سری یا موازی بر روی شاسی بوستر پمپ گفته می شود. بوستر پمپ ها توسط یک تابلو فرمان ( اینورتوردار ، مکانیکی ،… .) کنترل می شوند. از بوستر پمپ ها در ایستگاه های افزایش فشار،سیستم های آبرسانی و اتش نشانی اماکن و ساختمان ها ودر کشاورزی و صنایع استفاده می شود.

 

 

 

پمپ های انتقال مواد خورنده

مروزه در بسیاری از صنایع از قبیل پتروشیمی ها ، صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی ، دارویی و بسیاری از صنایع دیگر به انتقال انواع سیالات با میزان خورندگی ، ترکیب شوندگی ، فاسد شدنی و تنش پذیری … . به میزان دبی مشخص و فشار های گوناگون احتیاج می باشد.
در ساخت پمپ انتقال مواد خورنده و خوراکی از متریال های مختلفی جهت ساخت قسمت های مورد برخورد با سیال استفاده می شود.
نوع آلیاژ به کار رفته در ساخت پمپ اسید تابعی از میزان غلضت و خورندگی سیال مورد نظر می باشد.
معمولا پمپ اسید از متریال، پلاستیک پ پ ، تکنو پلیمر ، نوریل و انواع استیل ساخته می شوند.

تجهیزات استخری

امروزه انواع استخر ها با مصارف صنعتی، کشاورزی، تفریحی و … در جهان ساخته می شوند که برای تجهیز آن های نیاز به امکانات و تجهیزات پیشرفته و متنوعی استفاده می شوند.
این استخر ها در سایز ها و با تجهیزات متفاوتی جهت استفاده های گوناگون ساخته می شوند.
وجه مشترک تمامی استخر ها نیاز به موتور خانه و تصفیه خانه می باشد، که بسته به نوع، اندازه، مورد استفاده و محیط خارجی تجهیزات موتور خانه استخری انتخاب می شوند.

آب شیرین کن

آب شیرین کن تلخی و شوری آب لب شور یا آب دریا را می گیرد و آب شور را به شیرین تبدیل می نماید امروزه روشهای نوین دیگری برای شیرین سازی آب دریا به مرز تولید رسیده است ولی باید با اسمز معکوس و تولید آب شیرین از آب شیرین کن اسمزی مقایسه کرد که کدام روش ارزانتر است. آب شیرین کن صنعتی روش آب شیرین کن ها باهم یکسان هستند فقط نوع شوری آب و تلخی آب و ترش بودن آب ها باهم فرق می کنند و به همین دلیل سبک چیدمان فیلترهای ممبران و سبک چیدمان پیش تصفیه اب ها باهم فرق می کند و در اینجا قیمتها نیز بر همان مبنا تغییر می کند.

لوازم جانبی

سیرکولاتور ها زیرمجموعه پمپ های خطی هستند و کاربرد اصلی این دسته از پمپ ها به گردش دراوردن سیال در سیستم های بسته گرمایشی و سرمایشی میباشد.پمپ های سیرکولاتور توانایی مکش سیال را ندارند و مورد مصرف این پمپ ها ،که در سایز ها، تیپ ها و قدرت های متفاوتی تولید می شوند، در تاسیسات گرمایش مرکزی، برگشت آب گرم چیلر ها، شست و شو های صنعتی، موتور خانه های استخری، پکیج های آپارتمانی و … است.
سیرکولاتور ها زیرمجموعه پمپ های خطی هستند و کاربرد اصلی این دسته از پمپ ها به گردش دراوردن سیال در سیستم های بسته گرمایشی و سرمایشی میباشد.پمپ های سیرکولاتور توانایی مکش سیال را ندارند و مورد مصرف این پمپ ها ،که در سایز ها، تیپ ها و قدرت های متفاوتی تولید می شوند، در تاسیسات گرمایش مرکزی، برگشت آب گرم چیلر ها، شست و شو های صنعتی، موتور خانه های استخری، پکیج های آپارتمانی و … است.

دوزینگ پمپ و پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دستگاهی است برای انتقال سیالات با دقت بالا. این پمپ ها در صنایع شیمیایی ، پلیمری ، غذایی ، بهداشتی ، … جهت جابجایی سیالات  بسیار ترکیب شونده( بنزین،اسید…) و یا تزریق انواع حلال هاو کاتالیز گره ا(اسانس خوراکی،مواد ضد باکتری،کنستانتره ها… .) استفاده می شوند. قسمت پمپ دستگاه از آلیاژ های مختلف ماننذ ،استیل، pp،pvc،pvpf،… ساخته می شوند.
لازم به ذکر است که دبی دوزینگ پمپ ها به صورت دستی و یا اتوماتیک قابل تنظیم بوده و با توجه به فشار خط ، عمل تزریق را انجام می دهند.
محرک دوزینگ پمپ ها به صورت برقی (الکتروموتور) ، سلونوئیدی (الکترومغناطیسی) ، هیدرولیکی و یا پنوماتیکی می باشد.
پمپ دیافراگمی نوعی پمپ است که برای جابجایی سیالات با وسیکوزیته های مختلف استفاده میشود (سیالات خیلی رقیق مانند آب تا سیالات خیلی غلیظ مانند عسل یا رزین و چسب مایع).
در این نوع پمپ هیچ نوع پروانه ای وجود ندارد و عمل جابجا شدن سیال توسط یک صفحه انعطاف پذیر (معمولا الاستومر) به اسم دیافراگم انجام میشود، بدین صورت که با پایین رفتن دیافراگم (پرده پمپ) عمل مکش و با بالا رفتن دیافراگم عمل تخلیه سیال انجام میشود.
سیستم محرک دیافراگم یا الکتریکی است و یا پنوماتیکی که مدل پنوماتیکی در صنعت پر کاربرد تر و شناخته شده تر است و بدون نیاز به جریان الکتریسته پمپ فقط با هوای فشرده کار میکند.

CLOSE
CLOSE
All search results