موتور برق

موتور برق

موتور برق هندا

گروه صنعتی برقاب صنعت

موتور برق بنزینی

بدیهی است که کار این دستگاه تولید جریان الکتریکی (برق) است . این دستگاه از دو قسمت موتور و ژنراتور که روی یک شاسی قرار دارند تشکیل شده است . در مدل های امروزی کوبله موتور با ژنراتور به صورت شافت مستقیم است. موتور هایی با سوخت بنزین از توانHP 2.5 تا ۲۰HP با ژنراتور ۱KW تا ۹KW خروجی برق کوبله می شوند.

[psfw slug=”14600″]

جهت مشاهده انواع موتور برق ژاپنی اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع موتور برق چینی اینجا کلیک کنید

 

اجزای مهم موتوربرق

موتور احتراقی

موتور احتراقی در موتوربرق تامین کننده انرژی مصرفی زنراتور می باشد. موتوربرق معمولا از یک موتور احتراقی تک سیلندر و بندرت دو سیلندر بهره می برند. سوخت رسانی به موتور به وسیله کاربراتور سوزنی انجام می شود و   امروزه بیشتر این موتور ها چهار زمانه هستند و به صورت مستقیم با ژنراتور کوبل می شوند شافت موتور وارد ژنراتور و روتور را به چرخش در می آورد

ژنراتور

ژنراتور در موتور برق بنزینی با استفاده از قانون تبدیل کار به انرژی و بل عکس کار موتور را تبدیل به جریال الکتریکی می کند. در ژنراتور روتور بر روی شافت قرار دارد. و در واقع روتور قسمت گردان ژنراتور می باشد. به واسطه این چرخش و اخلاف پتانسیل پیش امده بین قسمت ثابت ژنراتور(استاتور)، و قسمت گردان ژنراتور(روتور)، جریان الکتریکی حاصل می شود.

رگلاتور

جریان الکتریکی که توسط ژنراتور به دست آمده توسط رگلاتور تنظیم می شود. تنضیم ولتاژ جریان الکتریکی خروجی موتوربرق و همچنین تبدیل برق ACبه DC و بلعکس کار اصلی رگلاتور می باشد.

راه انداز

در موتور برق های بنزینی راهاندازی به دو شکل هندل(دستی) و استارتی (دینام استارت الکتریکی) امکان پذیر است.

پنل کنترول

در این قسمت موتور برق، خروجا های برق، نشانگر ولتاژ (عقربه ای، دیجیتال)و دکمه  خاموش کن، سوئیچ استارت و راهنمای موتور برق تهبیه شده است.

شاسی

شاسی ها عموما فلزی بوده و با در نظر گرفتن موارد مصرف موتوربرق طراحی می شود.

باک

باک معمولا در بالای شاسی قرار دارد و ظرفیت آن به نسبت قدرت موتور می باشد.

توضیحات

موتور و ژنراتور هوا خنک می باشد و سیستم روغن کاری موتور ذاخلی می باشد. گاز و هواکش موتور(ساسات) در بیشتر مدل های امروزی اتومات می باشد. و دور موتور را با توجه به میزان بار مصرفی تنظیم می کند.

موارد مصرف

هر جایی که به جریان الکتریکی احتیاج باشد و شبکه برق در دست رس نباشد.

برقاب صنعت

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

[smartslider3 slider=”10″]


گروه صنعتی برقاب صنعت

گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

برقاب صنعت

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که جلب رضایت مراجعین هدف اصلی این گروه صنعتی (برقاب صنعت) می باشد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X