پمپ لجنکش صنعتی

پمپ لجنکش صنعتی

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ لجن کش

به تمامی پمپ هایی که توانایی جا به جایی و پمپاژ سیال نا صاف ( سیال ویسکوزیت دار ، سیال غلیظ ، آب گلالود ، فاظلاب خانگی ، فاظلاب صنعتی ، … . ) را داشته باشد، پمپ لجنکش گفته می شود.

پمپ لجنکش می تواند به شکل زمینی و یا غرق آبی باشد. البته گفتنیست به طور معمول به پمپ های غرق آبی که توانایی انتقال سیال نا صاف را داشته باشد پمپ لجنکش گفته می شود، و به پمپ های زمینی که توانایی جا به جایی سیال نا صاف را داشته باشد پمپ پروانه باز و یا نیمه باز گفته می شود.

پمپ لجنکش غرق آبی

مکانیزیم و طراحی پمپ های لجنکش غرق آبی ( submersible ) شباهت بسیاری به پمپ های کفکش دارد با این تفاوت که قسمت مکش که به طور معمول در انتهای پایین پمپ قرار دارد، دارای ورودی های بزرگتر و پروانه آب پخش کن با قطر شیار زیاد و یا تک کفه ای ( ورتکس ) می باشد.

پمپ های لجنکش غرق آبی همگی تک پروانه می باشند. از همین رو پمپ های لجنکشی که ارتفاع بالایی را تامین می کنند، دارای الکتروموتور های با قدرت بالاتر نسبت به پمپ های کفکش می باشند. زیرا در پمپ های کفکش، سازنده با در نظر گرفتن قطر پروانه جهت تامین ارتفاع از چند پروانه آب پخش پشت سر هم استفاده می کند، ولی در پمپ های لجنکش به دلیل نا صاف بودن سیال مورد پمپاژ این امکان وجود ندارد. به همین دلیل و طراحی پروانه لجنکش ها که یا دارای قطر شیار زیاد و تک کانال و یا دو کانال یا ورتکس بودن پروانه آب پخش کن جهت تامین ارتفاع نیاز به الکتروموتور با توان بالاتر است.

[psfw slug=”14603″]

لجن کش های معادن و خطوط لوله

در این گاربرد، معمولا پمپ های لجن کش بسیار بزرگ لازم است؛ زیرا در معرض سطح بالایی از سایش قرار دارند.

خراشیدگی وقتی روی می دهد که ذرات زبر موجب خراش خوردن سطوح سایشی شوند.

ساییدگی، نتیجه ی وجود ذرات خرد شده میان دو سطح در محیطی بسته، مانند فاصله ی بین پروانه و بخش های جلویی و عقبی صفحات سایشی یا خود محفظه است.

فرسودگی در نایجه ی تاثیر حرکت سریع ذرات جامد بر سطوح سایشی پدید می آید،

در اغلب این کاربری ها، از مواد سختی استفاده می شود که شامل درزگیر های فلزی یا سطوح سایشی همراه با تیکل سخت و آهن کروم دار با عملیات حرارتی فراوان هستند. لاستیک طبیعی و سایر الاستومر ها که به لحاظ شیمیایی با گل روان (لجن کش) سازگار هستند نیز به مثابه ی فاصله گیر استفاده می شوند.

باید توجه کرد که فلزات سخت و پروانه های لاستیکی را نمی توان به گونه ای سازمان داد که از قطر لازم برای مواجه با مواقع عملیاتی مد نظر برخوردار باشند؛ در نتیجه به طور معمول، تغییر در عملکرد آن ها به وسیله ی تغییر در نسبت تبدیل برای ارائه ی سرعت مد نظر چرخش تامین می شود.

پمپ لجن کش گردابی یا پمپ با انحنای پروانه رو به داخل

در اغلب پمپ های لجن کش، آب به مثابه ی حامل ذرات جامدی که معمولا در تخریب پمپ لجن کش موثرند، عمل می کند. برای مقاومت در برابر چنین آسیبی، باید از موادی خاص، برای محفظه و پروانه بهره برد. البته مواقعی نیز وحود دارد که ذرات جامد در آن ها بخش مهمی هستند و باید در برابر آسیب های احتمالی مخافظت شوند. در چنین مواقعی، از پروانه با انحنای رو به داخل یا پروانه ی حلقوی استفاده می شود.

مشخصات فنی پمپ های لجنکش نیمه صنعتی لوارا

حداکثر دبی ( آبدهی ) توسط پمپ های لجن کش لوارا سری LOWARA DN ایتالیا 17 متر مکعب در ساعت می باشد.

حداکثر ارتفاع قابل تامین داخل لوله توسط پمپ های کفکش لوارا سری LOWARA DN ایتالیا 22 متر می باشد.

الکتروموتور های پمپ های کفکش لوارا سری LOWARA DN همگی 2900 دور می باشد، و توان آنها بین 0.6 تا 0.75 کیلووات است.

حداکثر دمای سیال جهت کارکرد با پمپ های لجن کش لوارا سری LOWARA DN ایتالیا 50 درجه سانتی گراد می باشد.

حداکثر قطر مواد جامد مخلوط در سیال قابل عبور از پروانه 8 میلیمتر می باشد.

حداکثر عمق نفوذ مجاز در سری پمپ های لجن کش لوارا LOWARA DN ایتالیا 5 متر می باشد.

قطر دهانه رانش ( خروجی ) دز سری پمپ های لجن کش لوارا LOWARA DN ایتالیا 32 میلیمتر می باشد.

درجه حفاظت در سری پمپ های لجن کش لوارا LOWARA DN ایتالیا IP 68 می باشد.

مشخصات فنی پمپ لجنکش صنعتی لوارا

حداکثر دبی (آبدهی) در سری لجن کش لوارا LOWARA DL ایتالیا 120 متر مکعب در ساعت (M3/H) می باشد.

حد اکثر ارتفاع در لجن کش LOWARA DL لوارا 21 متر (M) می باشد.

الکترو موتور های لجن کش لوارا LOWARA DL همگی سه فاز و 2900 دور در دقیقه است و توان آن بین 0.6 کیلو وات (KW) تا 4.0 کیلو وات (KW ) می باشد.

دمای مناسب سیال، جهت جا به جایی با لجن کش های لوارا LOWARA DL ایتالیا کمتر از 50 درجه سانتی گراد می باشد.

قطر اجسام جامد محلول در سیال که از پروانه لجن کش لوارا LOWARA DL عبور می کند بین 45 تا 65 میلی متر (MM) می باشد.

عمق نفوذ در مایع در لجن کش های لوارا LOWARA DL ایتالیا 5 متر می باشد.

قطر خروجی رانش (دهانه خروجی) در لجن کش های لوارا سری LOWARA DL بین 50 تا 80 میلی متر (MM) می باشد.

درجه محافظت در لجن کش های لوارا LOWARA DL ایتالیا IP68 می باشد.

مکانیکال سیل مورد استفاده در پمپ لجن کش لوارا LOWARA DL ،کربن سرامیک بر روی لاستیک نیتریل می باشد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X