کلید فرمان دانفوس danfoss perth

کلید فرمان دانفوس danfoss perth

گروه صنعتی برقاب صنعت

اتوماتیک پمپ آب

منظور از اتوماتیک پمپ آب سیستم حفظ فشار داخل خط می باشد. این بدان معناس که با باز شدن یکی از خروجی های سیستم و افت فشار پمپ روشن شده و فشار داخل سیستم را به حد تنضیم شده توسط پرشر فرمان برساند. این کار را می توان توسط چند سیستم مختلف انجام داد.

1 توسط pressure switch

می توان کار حفظ فشار و روشن و خاموش کردن پمپ همراه با باز و بسته کردن شیر های خروجی سیستم را توسط یک پرشر سوئیچ انجام داد. گفتنیست سیستم کنترل با پرشر سوئیچ نیاز به یک منبع دیافراگمی نیز دارد.

کار این منبع حفظ مقداری مشخص آب داخل خود می باشد، با توجه به دو جداره بودن این مخازن و فشار موجود ما بین جدار خارجی و تیوپ منبع که آب در آن ذخیره می شود، به سیستم کمک می کند، پس از خروج مقدار مشخصی آب از سیستم پمپ به کار بی افتد، در واقع کار این منابع فاصله انداختن بین هر استارت پمپ می باشد، میزان این فاصله زمانی به ظرفیت منبع بستگی دارد. که البته ظرفیت منبع دیافراگمی با در نظر گرفتن تعداد شیر های خروجی و میزان مصرف آب در سیستم تعیین می شود.

[psfw slug=”14603″]

انواع مختلف پرشر سوئیچ pressure switch

انواع مختلفی از پرشر سوئیچ ها جهت کنترل و حفظ فشار دل خاه در داخل خط وجود دارد. مهم ترین مسئله که در تمام پرشر سوئیچ ها مشترک است. به مکانیسم کاری کلید نسبت داده می شود. می توان گفت تمام پرشر سوئیچ ها طابع فشار داخل سیستم هستند. این بدان معناست که با توجه به تنظیم قطع و وصل پرشر در چه میزانی از فشار، پمپ استارت و استاپ کند.

به طور مثال اگر استارت پرشر سوئیچ روی 1.5 بار فشار اتمسفر قرار داشته باشد، زمانی که یکی از شیر های خروجی سیستم باز شود، بعد تخلیه منبع دیافراگمی و پایین امدن فشار داخل سیستم تا 1.5 بار پرشر سوئیچ جریلن برق را به پمپ اتصال داده و پمپ را استارت می کند، و اگر استاپ پرشر روی 5 بار فشار تنظیم باشد، پس از بسته شدن شیر خروجی و بسته شدن سیستم،  پمپ به کار خود ادامه می دهد تا فشار داخل سیستم اهم از تمامی خطوط و منبع دفراگمی به فشار 5 بار برسد، انگاه پرشر سوئیچ جریان برق مصرفی پمپ را قطع کرده و پمپ استاپ می شود.

پرشر سوئیچ مکانیکی

این نوع کلید اتومات ها سا ختمان ساده ای دارند. به این ترتیب که از دو فنر جهت تنظیم فشار استارت و فشار خاموش کردن پمپ آب استفاده می کند. کار فرمان قطع و وصل جریان الکتریکی (برق) را در این پرشر سوئیچ ها یک پلاتین دوبل انجام می دهد. از جمله مشکلات عمده ای که برای این کلید اتومات ها پیش می اید می توان به خارج شدن فلنچ کلید از آب بندی و قطع نکردن پلاتین کلید اشاره کرد. که اولی در بیشتر موارد بر اثر بی احتیاطی در موقع نصب پیش می آید به این صورت که جهت نصب کلید اتومات بر روی پنج راهی به جای استفاده از قسمت آچار خور فلنچ کلید، از بدنه کلید جهت چرخاندن و سفت کردن کلید اتومات روی رزوه پنج راهی پمپ آب استفاده می شود.

این پرشر سوئیچ ها در سایز ها و با تحمل فشار های متفاوت جهت اتومات کار کردن انواع پمپ آب و کمپرسور های هوا توسط شرکت های زیادی در جهان تولید می شوند.

کلید اتومات  کندر                    PRESSURE SWITCH  CONDOR

کلید اتومات دانفوس                 PRESSURE SWITCH DAFOSS

کلید اتومات اسکواردی              PRESSURE SWITCH SQUARD

کلید اتومات  المنت                 PRESSURE SWITCH ELEMENT

کلید اتومات استریم                  PRESSURE SWITCH STRAEM

کلید اتومات دانفوس PRESSURE SWITCH  DAFOSS

از بهترین و کارامد ترین پرشر سوئیچ های مکانیکی جهت تنضیم فشار داخل سیستم می توان به پرشر سوئیچ دانفوس pressure switch danfoss اشاره کرد. پرشر های دانفوس در چند مدل مختلف در بازار ایران قابل دسترس می باشد. گفتنیست پرشر سوئیچ های دانفوس را می توان یک کلید فرمان مکانیکی کامل قلمداد کرد ، زیرا این پرشر ها قابلیت کارایی در هر جایی از سیستم را دارند. البته اگر از پرشر های دانفوس به عنوان یک کلید فرمان استفاده شود و کار قطع و وصل جریان را به یک کنتاکتور با آمپر مناسب سپرد، کارایی و دوام پرشر به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

پرشر سوئیچ دانفوس  pressure switch danfoss kp1

این مدل از پرشر سوئیچ دانفوس توانایی کارایی در بازه فشار بین 1 بار تا 6 بار را دارا می باشد. این مدل قابلیت فرمان به کنتاکتور را دارا می باشد.

پرشر سوئیچ دانفوس  pressure switch danfoss k35

مدل k35 پرشر سوئیچ دانفوس قابلیت تنظیم استارت پمپ با کمترین فشار (  0.55  ) و فرمان استاب در 6 بار فشار اتمسفر را دارا می باشد. لازم به ذکر است پرشر سوئیچ دانفوس k35 قابلت فرمان به کنتاکتور را دارا می باشد.

پرشر سوئیچ دانفوس  pressure switch danfoss k36

مدل k36 پرشر سوئیچ دانفوس قابلیت فرمان در کمینه 2 بار فشار تا بیشینه 14 بار فشار را دارا می باشد. از این مدل می توان در سیستم هایی با نیاز به فشار بالا ( 14 بار ) استفاده کرد

نکته

با توجه به مکانیزم فرمان در پرشر سوئیچ دانفوس، این پرشر ها را می توان با استفاده از کنتاکتور جهت کنترل پمپ هایی با جریان برق مصرفی تکفاز و سه فاز استفاده کرد.

ست کنترل ( کنترلر دیجیتالی )

ست کنترل یا کلید دیجیتال یک پرشر سوئیچ کامل می باشد، که با اندازه گیری فشار داخل سیستم به کمک سنسور های برد الکترونیکی و پرده دیافراگمی، کار فرمان قطع و وصل جریان الکتریکی (برق) را به داخل جعبه برق پمپ آب را انجام می دهد. نوع کنترل، میزان حساسیت، تحمل میزان فشار، در مدل های مختلف ست کنترل یا کلید دیجیتال پمپ آب متفاوت می باشد.

ست کنترل پنتاکس                PRESSURE CONTROLLER PENTAX

ست کنترل داب                           PRESSURE CONTROLLER DAB

ست کنترل استریم                PRESSURE CONTROLLER STRAEM

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X