فیلتراسیون استخر

فیلتراسیون استخر

پمپ استخر هیوارد

گروه صنعتی برقاب صنعت

فیلتراسیون استخر

مواد ضدعفونی کننده ضمن ترکیب شدن و اکسید نمودن میکرو ارگانیسم ها سبب ایجاد حجم زیادی از ضایعات و ذرات معلق در آب و ته نشین شده در کف استخر می شوند که باید توسط یک الگوی صحیح جریان آنها را از استخر خارج کرده و توسط فرآیندی فیزیکی این ذرات را از مدار آب جدا نمود. نام این فرآیند فیزیکی فیلتراسیون است. در صنعت استخر و جکوزی، فیلتر ها به سه دسته تقسیم می شوند:

 

[psfw slug=”14603″]

جهت مشاهده انواع فیلتر هایی استخری اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع تجهیزات استخری اینجا کلیک کنید

فیلتر دیاتومه
فیلتر دیاتومه

فیلتر شنی

فیلتر دیاتومی

فیلتر کارتریجی

این که هر یک از فیلتر های فوق از عبور چه قطری از سیال ممانعت به عمل می آورد نکته ای بسیار مهم است.

  • فیلتر شنی              ۳۰ تا ۶۰ میکرون

  • فیلتر دیاتومی           ۱۰ تا ۲۰ میکرون

  • فیلتر کارتریجی           ۲ تا ۷ میکرون

طبق جدول فوق به این نتیجه می رسیم که با توجه به اینکه قطر اکثر میکروارگانیسم ها کمتر از مقادیر ارائه شده در جدول است، فیلتر ها کمترین نقش را در جدا کردن آلودگی از آب استخر دارد و نقش اصلی آنها جدا کردن ذرات معلق در آب و در نتیجه شفاف نمودن آب استخر و جکوزی است.

[psfw slug=”14603″]

فیلتر شنی استخری

فیلتر های شنی ارزان ترین و متداول ترین نوع فیلتر برای استخر های شنا هستند. ماده فیلتر از اندازه های مناسبی از ماسه الک شده با خرده کوارتز و خرده سنگ ( شن ) به ارتفاع حداقل ۹۰ سانتیمتر تشکیل می گردد. نتیجه مطلوب زمانی به دست می آید که اندازه ذرات ماسه ۰.۴ میلیمتر با ضریب یکنواختی  حداکثر ۱.۷۵ باشد، ماسه باید از خاک رس، مواد ارگانیک و مواد قابل انحلال تشکیل شود. در بالای سطح بستر ماسه باید یک فاصله آزاد تقریبا ۴۵ سانتیمتر ایجاد نمود تا هنگام پس شویی فیلتر، از هدر رفتن بیش از حد ماده فیلتر جلوگیری شود.

جهت جریان آب در فیلتر شنی هنگام تصفیه از بالا به پایین و هنگام پسشویی از پایین به بالا است. به طور کلی فیلتر های شنی در دو نوع ثقلی و تحت فشار ساخته می شوند. در تصفیه خانه های استخر های شنا عمدتاً نوع تحت فشار کاربرد دارد. فیلتر های شنی تحت فشار به دو دسته افقی و قائم تقسیم بندیمی شوند.

فیلتر شنی ایمکس
فیلتر شنی ایمکس

فیلتر های خاک سیلیسی ( دیاتومی)

در این فیلتر ها، ماده فیلتر عبارت از پودر فسیل باقیمانده از گیاهان و جاندار دریایی میکروسکوپی است. این فیلتر ها متشکل است از استوانه های متعددی که به طور عمودی و از یک صفحه چند بخشی آویزان هستند. جنس این استوانه ها از مونل ( آلیاژی از نیکل، مس، آهن و منگنز ) اکسید آلومینیوم و سایر مواد خنثی است که میان سوراخ های تنگ یک غربال ، بافته شده اند و روی آنها پوشش خاک دیاتومی فیلتر نگهداشته می شود.

فیلتر کارتیریجی

فیلتر کارتریجی دارای یک محفظه با ۳ یا ۴ فیلتر استوانه ای شکل است که حاوی الیاف پلی استر می باشد.

ظرفیت فیلتر ها

ظرفیت فیلتر ها بر حسب سطح بستر فیلتر و دبی آب عبوری از آن مطرح می شود.

  1. فیلتر شنی راندمان پایین              ۱۲۰ تا ۲۰۰ لیتر بر دقیقه در سطح بستر فیلتر

  2. فیلتر شنی راندمان بالا                  ۶۰۰ لیتر بر دقیقه در سطح بستر فیلتر

  3. فیلتر دیاتومی                             ۸۰ لیتر بر دقیقه در سطح بستر فیلتر

  4. فیلترکارتریجی                             ۱۵ لیتر بر دقیقه در سطح بستر فیلتر

توجه

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X