پمپ آب دو پروانه

پمپ آب دو پروانه

پمپ دو پروانه leo

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ آب دو پروانه

پمپ آب دو پروانه از پر کاربرد ترین، پمپ ها ی سانتریفیوژ است. بیشترین مورد استفاده پمپ دو پروانه تقویت فشار داخل سیستم های آبرسانی و انتقال در خطوط لوله خورد می باشد.

ساختار پمپ دو پروانه در قسمت پمپ ( سر پمپ ) از دو پروانه نا همگرا که بر روی یک شافت یکپارچه قرار گرفته اند و توسط یک سیل مکانیکی آب بندی می شوند، شکل گرفته است. بدهیست با وجود داشتن دو پروانه در محفظه سر پمپ، پمپ های دو پروانه، محفظه کله پمپ، نسبت به پمپ های سر بشقابی تک پروانه حجم بیشتری داشته باشند.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع پمپ دو پروانه، اینجا کلیک کنید

پمپ استیل 2 پروانه ابارا
پمپ استیل 2 پروانه ابارا

هیدرولیک پمپ آب دو پروانه

از لحاظ مکانیزم کار، پمپ های دو پروانه هیچ شباهتی با پمپ های طبقاتی ( دو طبقه و یا بیشتر ) ندارند. این تفاوت در مکانیزم پمپاژ از چیدمان پروانه ها ناشی می شود. در پمپ های طبقاتی پروانه ها همگرا هستند. این بدان معناست که جهت خمیدگی تیغه های پروانه در پمپ های طبقاتی همگی در یک جهت هستند و این موضوع باعث می شود سیال پس از ورود به داخل محفظه پمپ از خروجی پروانه اول ( طبقه اول )  بدون تغییر در دبی وارد پروانه دوم ( طبقه دوم ) پمپ می شود، و این روند تا خروجی پمپ ادامه پیدا می کند، و تعداد طبقات تنها هد پمپ را افزایش می دهند، و دبی همان دبی اولیه ای است که از قطر پروانه اول گذر کرده است.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

 

پمپ دو پروانه پنتاکس pentax mb
پمپ دو پروانه پنتاکس pentax mb

ولی در پمپ های دو پروانه خمیدگی تیغه پروانه اول دقیقا در جهت مخالف خمیدگی تیغه پروانه دوم است. زیرا در پمپ های دو پروانه کار پروانه اول مکش سیال می باشد، و کمک چندانی به رانش سیال از خروجی پمپ نمی کند. به همین دلیل است که سایز ورودی پمپ های دو پروانه از سایز خروجی پمپ بزرکتر است. زیرا در غیر این صورت پمپ در مرحله مکش دچار کاوتاسیون می شود. جهت جلو گیری از این مشکل تقریبا هبچ کمپانی تولید کننده پمپی، ورودی و خروجی پمپ های دو پروانه را فلنچی ( قابل تغییر ) طراحی نمی کند.

 

[psfw slug=”14603″]

ساختار پمپ آب دو پروانه

پمپ های دو پروانه توسط کمپانی های مختلف با قدرت الکتروموتور های متفاوت، معمولا از ۱ تا ۱۵ اسب بخار تولید می شوند. با در نظر گرفتن قطر و اندازه فاصله دو کفه پروانه از هم، توان الکتروموتور محاسبه و انتخاب می شود.

تقریبا در تمامی پمپ های دو پروانه، قسمت محفظه پمپ از آلیاژ چدن ساخته می شود.

پروانه ها نیز با در نظر گرفتن مورد استفاده پمپ از آلیاژ هایی نظیر، برنز و برنج و یا باکالبت فشورده ساخته می شوند.

پیشرانه ( موتور الکتریکی) در پمپ های دو پروانه تا توان ۴ اسب بخار، با دو جریان برق مصرفی تکفاز و سه فاز ساخته می شوند، و بالاتر از ۴ اسب بخار، همگی از جریان برق سه فاز استفاده می کنند.

گفتنیست که پمپ های دو پروانه، به دلیل طراحی خاص پروانه ها جهت انتقال سیال با ویسکزیته بالا، قابل استفاده نمی باشد. و در پمپ های دو پروانه از پمپ های پروانه باز و نیمه باز خبری نیست و این نوع از پمپ ها صرفاً جهت انتقال و یا افزایش فشار سیال صاف در سیستم استفاده می شود.

شافت در پمپ های دو پروانه ای که دارای استاندارد های معتبری هستند از آلیاژ ستلنس استیل ساخته می شود، همچنین به طور معمول شافت پمپ های دو پروانه یکپارچا می باشد، که این مسئله در دوام پمپ تاثیر زیادی دارد.

پمپ دوپروانه پنتاکس PENTAX CB
پمپ دوپروانه پنتاکس PENTAX CB

برند های معتبر سازنده پمپ آب دو پروانه

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه پنتاکس    PENTAX CB        اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه سایر        SAER FC            اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه داب          DAB K               اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه پدرولو      PEDROLLO 2CPM  اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه لئو          LEO 2ACM            اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده     پمپ آب دو پروانه استریم    STREAM SCM2      اینجا کلیک کنید

تقریبا تمامی برند ها و کمپانی های بزرگ سازنده پمپ، تولید این تیپ از پمپ ها ( پمپ دو پروانه ) را سالهات در خط تولید دارند. گفتنیست برند های مانند، لوارا و گراندفوس هم که پمپ دو پروانه سر پمپ، چدنی تولید نمی کنند، جهت تولید برخی از مدل های سر پمپ استیل از این مکانیک ( دو پروانه خلاف جهت ) استفاده می کنند.

پمپ کله گلابی SAER
پمپ کله گلابی SAER

موارد مصرف پمپ دو  پروانه

تقویت فشار آب داخل لوله کشی ساختمان ها

انواع فواره های پاچشی

بوستر پمپ های آبرسانی

بوستر پمپ های آتشنشانی

ایستگاه های پمپاژ

تامین فشار دیگ بخار

آبیاری قطره ای

آبیاری بارانی

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X