پمپ آب صابون

پمپ آب صابون

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ آب صابون

پمپ آب صابون در واقع پمپ گردش محلول خنک کننده دستگاه های برش، تراش و یا هر دستگاهی که در نقطه تماس کاری خود اصطکاک زیاد ایجاد کند می باشد. پمپ های آب صابون یا پمپ آب دستگاه  تراش در مدل های و اندازه های مختلف جهت کاربرد بر روی دستگاه های متفاوت تولید و عرضه می شود. ساختار پمپ آب صابون به شکلی طراحی می شود، که قسمت موتور با یک شافت بلند تر از اندازه موتور به قسمت پمپاژ پمپ متصل شود. این طراحی خاص که بی شباهت با پمپ آب کولر نیست به دلیل نوع کارایی پمپ آب صابون می باشد.

علت این شافت بلند و دور نگه داشتن قسمت موتور از پمپ به سسب پوزیشن های مختلفی است که پمپ آبصابون در آن قرار می گیرد. قسمت پمپاژ پمپ های آب صابون از یک محفظه سر پمپ کوچک و یک پروانه داخل آن تشکیل می شود. گفتنیست فاصله زیاد بین موتور و قسمت پمپاژ باعث می شود که پمپ های آب صابون نیاز به پکینگ آب بندی ( سیل مکانیکی ) ندارد.

پروانه پمپ آب صابون هیچ شباهتی به پروانه های پمپ آب ندارد، به این علت که این پمپ ها محلول را انتقال می دهند نه آب صاف در طراحی از پروانه هایی استفاده می شود که شیار نداشته باشند.

زیرا شیار ها به سرعت از محلول ها پر شده و دیگر کار پمپاژ را انجام نمی دهد، از همین رو از پروانه هایی با طراحی شبیه به ملخ هواپیما و یا پره هواکش ها استفاده می شود تا جایی از پروانه دارای شیار نباشد.

[psfw slug=”14602″]

نیروی محرک پمپ آب صابون

نیروی محرک پمپ آب صابون معمولا توسط یک الکتروموتور ( موتور الکتریکی ) تامین می شود. الکتروموتور های پمپ آب صابون معمولا از جریان برق مصرفی سه فاز استفاده می کنند. البته در برخی مدل ها جریان برق مصرفی تکفاز نیز می باشد. سه فاز بودن جریان برق مصرفی الکتروموتور، پمپ آبصابون به طراحی خود پمپ ربطی ندارد و آن دلیل است که این پمپ ها بیشتر در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، که بیشترشان در مجموعه خود از جریان برق سه فاز استفاده می کنند.

قسمت پمپاژ و شافت پمپ های آب صابون به طور معمول از آلیاژی ساخته می شوند که دارای مقاومت در برابر سیالات خورنده با در صد پایین را داشته باشند.

[psfw slug=”14603″]

ساختار پمپ آب صابون

ورودی پمپ آب صابون شباهت زیادی به ورودی سیال در پمپ های کفکش دارد، و قسمت پمپاژ داخل محلول قرار می گیرد. یکی دیگر از دلایل طراحی خاص و فاصله زیاد بین الکتروموتور و قسمت پمپاژ پمپ آب صابون به همین دلیل می باشد.

خروجی این پمپ ها معمولا کوچک تر از یک اینچ می باشد، و ارتفاع قابل تامین توسط پمپ های آب صابون معمولا از چند متر متجاوز نمی شود زیرا این پمپ ها نهایتا در محدوده اندازه یک دستگاه صنعتی برش یا تراش … مورد استفاده قرار می گیرند. اما دبی در پمپ های آب صابون با توجه به حجم دما و اصطکاک ایجاد شده توسط دستگاه انتخاب می شود.

میزان دبی قابل تامین در این پمپ ها تابعی از اندازه محفظه سر پمپ و اندازه پروانه ملخی پمپ های اب صابون می باشد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X