پمپ برگشت آب گرم و بالانس سیستم

پمپ برگشت آب گرم و بالانس سیستم

پمپ سیرکولاتور SAER L

گروه صنعتی برقاب صنعت

بالانس هیدرولیک سیستم سیکل بسته

توزیع انرژی در سیستم گردشی یکسان نیست. زیرا آب ساده ترین راه را برای گردش پیدا می کند. بنابراین ممکن است دبی کمتری از آن چیزی که مورد نیاز است به سایر پخش کننده های گرما برسد.

برای مثال در یک ساختمان چند طبقه، آب پس از خروج از بویلر توسط پمپ سیرکوله در داخل خطوط لوله ساختمان به گردش در می آید. در این میان طبقه اول ساده ترین مسیر برای گردش آب پمپاژ شده است. در این شرایط آب ترجیح می دهد که از ساده ترین راه استفاده کند. این افزایش جریان رفته رفته به افزایش افت در سیستم لوله کشی طبقه اول می انجامد. این امر تا آنجا ادامه پیدا می کند که اختلاف فشار دو سر مدار طبقه اول برابر خط اصلی می شود. در این زمان مازاد دبی پمپ شده از طرف پمپ به سمت طبقات بالا حرکت می کند. این شرایط در هر طبقه نسبت به طبقه بعد از خود حاکم است. بدین ترتیب انرژی دریافتی طبقات نزدیک تر به پمپ از سایر طبقات بیشار خواهد بود.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انوا پمپ سیرکولاتور تک دور اینجا کلیک کنید

پمپ سیرکولاتور
پمپ سیرکولاتور

بالانس سیستم های گردشی

اساسا بالانس سیستم سبب می شود با توزیع یکنواخت انرژی در پخش کننده های حرارت راندمان سیستم بالا رود و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی شود. در سیستم هایی که توزیع یکنواخت وجود ندارد برای آنکه جریان مورد نیاز پحش کننده های حرارتی که اختلاف فشار کوچکی دارند تامین شود مجبور خواهیم بود از پمپ بزرگ تری استفاده کنیم تا بتوانیم در بار کامل انرژی مورد نیاز کلیه پخش کننده ها را تامین کنیم. این امر هم هزینه اولیه پروژه را افزایش می دهد و هم مصرف برق سالیانه را به شدت افزایش می دهد. از طرف دیگر انتخاب پمپ بزرگ سبب می شود در نیمه بار اختلاف دمای رفت و برگشت کم شود و در نتیجه راندمتن عملکرد بویلر نیز کاهش پیدا میکند. بنابراین بالانس سیستم تمری حیاتی است.

از جمله روش های بالانس سیستم گردشی می توان به ایجاد هد مصنوعی با شیر های بالانس و اجرای سیستم برگشت معکوس اشاره نمود.

 

[psfw slug=”14603″]

پمپ برگشت آب گرم مصرفی

جهت جلوگیری از هدر رفت آب و همچنین جلوگیری از زمان انتظار برای رسیدن آب گرم می بایست در سیستم آب گرم مصرفی از پمپ برگشت استفاده نموو تا دمای آب گرم خروجی به هنگام باز کردن شیر های برداشت آب، از ارقام مقرر شده کمتر نباشد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط Dept. Of energy study در یک خانواده ۴ نفره در صورت عدم نصب پمپ برگشت سالانه نزدیک به ۱۴۰۰۰ گالن معادل ۵۳۰۰۰ لیتر آب به هدر میرود. بنا براین به منظور صرفه جویی در مصرف آب، حفظ دمای آب خروجی از شیر های برداشت و صرفه جویی در مصرف انرژی باید شبکه لوله کشی آب گرم مصرفی داخل ساختمان ( اگر از آب گرم کن تا دور ترین مصرف کننده، بیش از ۳۰ متر فاصله باشد ) لوله کشی برگشت داشته باشد.

 

پمپ سیرکوله لوارا
پمپ سیرکوله لوارا

توجه

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X