آب بندی کاسه نمد پمپ آب

آب بندی کاسه نمد پمپ آب

پمپ جتی ابارا

گروه صنعتی برقاب صنعت

آب بندی شافت

بیش از صد سال است که بااستفاده از چینش موادی که در مجموع، به آن ها آب بند گفته می شود،به میزان فراوانی از نشتژ مایعات در امتداد شافت پمپ کاسته شده است.با وجود تردید های بسیار ، از کاسه نمدهای آب بندی شده به دلیل هزینه های اولیه کم و به علت آشنایی پرسنل با آن ها کماکان به طور گسترده ای استفاده می شود.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده پمپ های سانتیریفیوژ سایر اینجا کلیک کنید

آب بند

آب بند درون کاسه نمد به صورت محوری و به گونه ای فشرده می شود که به صورت شعاعی امتداد می یابد و در مقابل حفره ی کاسه نمد و روی محور پمپ قرار می گیرد.از ان جایی که هیچ گونه حرکت نسبی میان آب بند و کاسه نمد وجود ندارد، این عمل نسبتا ساده است؛ البته به دلیل اصطکاکی که در اثر حرکت محور روی حفره ی آب بند پدید می آید، مقداری نشتی و همچنین خنک شدن محیط، امری طبیعی است.

باید به خاطر داشت که استفاده از آب بند، نشتی را به طور کلی از میان نمی برد؛اما میزان آن را تا حدود چهل تا شصت قطره در دقیقه کاهش می دهد.با وجود این، فرسایش شافت اجتناب نا پذیر است؛ بنابراین برای شافت در این ناخیه، پوششی محافظ در نظر گرفته می شود.

جالب است بدانید که بیشتر فرسایش بوش به دلیل یک یا دو حلقه خارجی آب بند است که می توان آن ها را هنگامی که پمپ آب برای مدت کوتاهی خاموش است، به آسانی جا به جا کرد.

کله پمپ استیل
کله پمپ استیل

سیال فرساینده

هنگام پمپاژ سیالات فرساینده، یک حلقه ی فانوسی برا دریافت مایع آب بند به کار گرفته می شود که ضرورت استفاده از کاسه نمد را از بین می برد.فشار این مایع آب بندی معمولا بین ۱۰psi تا ۱۵psi و موقعیت آن پشت پروانه و در انتهای کاسه نمد است.این امر موجب می شود،مایع آب بندی بتواند، تمامی روغن کاری و خنک کاری های لازم بین محور و آب بند را انجام دهد و از ورود سیال به محیط کاسه نمد جلوگیری کند.

حلقه ی فانوسی معمولا با فاصله ی دو یا سه حلقه از انتهای محفظه ی کاسه نمد قرار می گیرد؛اما برای سیستم های به شدت فرسایشی در وضعیتی که آلودگی ماده زیاد است، حلقه ی فانوسی را می توان در انتهای کاسه نمد جا سازی کرد.با تغییر مکان مناسب اتصال،آب تحت فشار پمپاژ و از آسیب به آب بند ممانعت می شود.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

 

باید توجه کرد که این سیستم مستلزم مقدار بیشتری آب پر فشار است که اغلب آن وارد سیستم پمپاژ می شود.

اگرچه موادی که آب بند از آن ها ساخته می شود، از زمان ظهورشان در قرن نوزدهم تاکنون دستخوش تغییرات بسیاری شده اند،هم چنان مزایا و معایبی دارند.

جهت مشاهده انواع پمپ طبقاتی لوارا اینجا کلیک کنید

مزایا

هزینه ی خرید آن ها نسبتا کم است؛

به ندرت باعث آسیب جدی به پمپ آب می شوند؛

می توان بدون باز کردن پمپ آب،آن ها را وصل یا حابه جا کرد؛

پرسنل بخش تعمیر و نگه داری اغلب به نحوه ی کار با آن ها آشنا هستند.

معایب

بازده پمپ آب را کاهش می دهد؛

آب بند و بوش نیازمند یک روند منظم جابه جایی هستند؛

آب بند باید مرتب تنظیم شود؛

تنظیمات  باید توسط نیروی متخصص صورت گیرد؛

نشتی باید به صورت مداوم صورت گیرد؛

اغلب تیازمتد مقدار در خور توجهی آب پر فشار است.

هر چند نشتی ثابت برای اطمینات از روغن کاری میان آب بند و بوش ضروری است؛اما اکنون فقط در صورتی لازم است که پمپ ها با آب کار کنند.

توجه

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X