استاندارد ISO در صنایع پمپاژ ایران

استاندارد ISO در صنایع پمپاژ ایران

نماد IOS

استاندارد ISO

مقر سازمان بین المللی استاندارد ( ISO ) در شهر ژنو، کشور سوئیس قرار دارد و در ۲۴ فوریه سال ۱۹۴۷ میلادی به منظور یکپارچه کردن، تدوین استاندارد در سراسر حهان، ایجاد تسهیلات در تجارت بین المللی، حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و توسعه همکاری های علمی با عضویت ۲۵ کشور فعایت خود را آغاز کرد. به دنبال پیوستن تدریجی سایر کشور های جهان، این سازمان در حال حاضردارای ۱۳۲ عضو شامل ۹۰ عضو اصلی ۳۴ عضو مکاتبه ای و ۸ عضو مشترک می باشد. که موسسه استاندارد و تحقیقاتصنعتی ایران از جمله اعضای آن است و بافعالیت در کمیتههای فنی ایزو در تدوین استاندارد های بین المللی مشارکت دارد.

 

نماد IOS
نماد IOS

استاندارد پمپ گریز از مرکز

استاندارد پمپ های گریز از مرکز با مکش مرکزی، ابعاد شاسی و نصب به وسیله کمیسیون مربوطه در موسسه استاندارد صنایع مکانیکی و فلزشناسی مورخ ۲۷ . ۱۱ . ۱۳۷۷ مورد تایید قرار کرفته و به استناد بند 1 ماده 3، قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب بهمن ماه ۱۳۷۱ به عنوان استاندارد رسمی ایران منتشر شده است.

در تهیه و تدوین این استاندارد سعی شده است ضمن توجه به شرایط موجود و نیاز های جامعهحتی المقدور بین این استاندارد و استاندارد کشور های صنعتی و پیشرو هماهنگی ایجاد شود. لذا با بررسی امکانات و مهارت های موجود این استاندارد با استفاده از ISO 03661_ 1977 تهیه گردیده است.

پمپ سیرکوله
پمپ سیرکوله

استاندارد ISO در ایران

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ابعاد شاسی و نصب پمپ های گریز از مرکز با مکش مرکزی می باشد. همچنین تعداد و محل سوراخ های اتصال شاسی به شالوده که برای هر گونه نصب مناسب می باشد ارائه شده است. ابعاد و سایر اطلاتی که این استاندارد تعیین گردیده است به منظور نصب الکتروپمپ روی شالوده می باشد. این ابعاد و ااطلاعات در درجه اول برای پمپ های گریز از مرکز مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۴۹۰۶ ( استاندارد پمپ های گریز از مرکز با مکش مرکزی تا فشار ۱۶ بار _ شناسه پمپ، نقطه کار اسمی و ابعاد ) که به موتور های الکتریکی پایه دار متصل شده اند، استفاده می شود. این استاندارد در صورت لزوم می تواند برای سایر انواع پمپ ها نیز به کار رود.

استاندارد های ایران
استاندارد های ایران

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X