الزامات پمپ لجن کش عمودی

الزامات پمپ لجن کش عمودی

لجن کش گراندفوس grundfos

گروه صنعتی برقاب صنعت

عملکرد پمپ عمودی به طراحی چاهکی که جریان سیال به پمپ را تعیین می کند، بستگی دارد. متاسفانه این امر دقت بسیار کمتری در مقایسه با لوله کشی ورودی پمپ افقی دارد و مرتبا باعث بروز مشکلاتی در عملکرد می شود. نقشه ی چاهک و موقعیت نسبی پمپ ها در مطمئن بودن پمپ و تضمین آزمایش الگو پیش از طراحی و نصب چاه اهمیت بسیاری دارد.در واقع، هدف ایجاد چاهی است که کمترین آشفتگی و تاثیر منفی را روی خطوط ورودی داشته باشد.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع لجن کش سه فاز اینجا کلیک کنید

تصویر پایین امکان نصب با برخی از راهکارهای عمومی را نشان می دهد که برای این نقشه ی خاص ارائه شده است.در این زمینه، برخی از عناصر کلیدی عبارتند از از سرعت آب (معمولا حدود 1ft در ثانیه)،موقعیت هر پمپ در مقایسه با دیگری، کناره ها و پشت دیواره های چاه.

ابعاد کامل لجنکش چدنی پنتاکس
ابعاد کامل لجنکش چدنی پنتاکس

این فواصل نیز بستگی به سرعت ورودی پمپ دارند و خود تابعی از قطر دهانه ی مکش است.فاصله ی آزاد میان کف پمپ تا کف چاهک معمولت حدود نصف قطر دهانه ی مکش پمپ است. باید توجه کرد که قطر دهانه در همان اندازه و نوع پمپ ممکن است، از تولید کننده ای به تولید گننده ی دیگر متفاوت باشد.همچنین باید توجه کرد که از طرح های مختلف پمپ ها و تیغه های الحاقی در طراحی چاهک ها استفاده می شود.دربسیاری  از حالات نصب،  به منظور توزیع آرام حریان سیال به دهانه ی مکش هر پمپ که برای دست یابی به عملکرد بهینه ضرورژ است، دیواره های جدا کننده ای بین هر پمپ قرار داده می شود.این مسئله برای اجتناب از اثر آبشاری مایعات ورودی اهمیت دارد که باعث شکل گیری حباب های هوا یا جریان گردابی می شود و بر عملکرد پمپ تاثیر زیان آوری دارد.

ملاحظات طراحی پمپ های عمودی

به دلیل گستردگی کاربردها، پمپ توربینی عمودی در طرح های متنوع در دسترس است.

این امر از یک سو باعث ایحاد سطح فراوانی انعطاف  پذیری در فرآیند انتخاب و از سویی دیگر شدت یافتن نگرانی ها در زمینه ی محدودیت های مالی در بودجه می شود.در این وضعیت، اطمینان از مطابقت پمپ با نیاز کاربری اهمیت خاصی می یابد.

از جمله ملاحظات مهم می توان به قابلیت اطمینان و کارکرد متوازن و مطلوب پمپ در بازه کارکرد مفید آن اشاره کرد.این مسئله از این واقعیت سرچشمه می گیرد که شافت باید با مجموعه ی ستون و مجموعه ی کاسه ، هم مرکز بوده و این دو مجموعه نیز باید با یکدیگر و با اجزای خود موازی و متقارن باشند.دست یابی به این هدف، در طول نصب و نگه دارژ یک پمپ بزرگ نیازمند دقت بسیار است.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X