الکتروموتور القایی و متناوب

الکتروموتور القایی و متناوب

الکتروموتور ضد جرقه زیمنس

گروه صنعتی برقاب صنعت

الکتروموتور جریان متناوب سه فاز القایی

در اکثر مواقع  سیستم تغذیه سه فاز (یا چند فاز) در دسترس است از این نوع الکتروموتور ها استفاده می‌شود.

اختلاف زاویه بین هر یک از سه فاز تغذیه کننده باعث به وجود آمدن یک میدان دوار متعادل می‌شود که دارای سرعتی ثابت است. به همین جهت این نوع الکتروموتور ها برای مصرف کننده های بزرگ که به الکتروموتور با توان (قدرت) بالا احتیاج است موارد مصرف زیادی دارند.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

در الکتروموتور القایی میدان مغناطیسی دوار باعث القای جریان در هادی‌های روتور می‌شود. این جریان به طور متقابل میدان مغناطیسی را به وجود می‌آورد که موجب چرخش روتور در جهت میدان مغناطیسی دوار خواهد شد.

جهت مشاهده انواع الکتروموتور با سرعت 900 دور اینجا کلیک کنید

الکتروموتور القایی
الکتروموتور القایی

نکته‌:

 روتور همیشه باید با سرعتی کمتری از سرعت استاتور بچرخد و به عبارت دیگر در صورتی که سرعت روتور و میدان دوار یکسان باشد جریانی در روتور القا نخواهد شد.

موارد مصرف:

الکتروموتور های القایی در  انواع صنایع به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند البته برای مواردی که توان ورودی بسیار بالا احتیاج است از انواع الکتروموتور های القایی پیشرفته که توانایی تولید توان های بسیار بالا دارند استفاده می شود اما قدرت‌هایی حدود ۵۰۰ کیلووات خیلی بیشتر رایج هستند.

[psfw slug=”14599″]

سایزها:

الکتروموتورهای القایی معمولاً در سایز های استانداردی ساخته می‌شوند (البته این استانداردها در اروپا و آمریکا متفاوت است) این استانداردگذاری باعث می شود جایگزینی الکتروموتور های مختلف از شرکت های سازنده گوناگون بر روی دستگاه یا ماشین مصرف کننده نیرو را امکان پذیر می نماید.

 توان بعضی از این الکتروموتور های القایی بسیار بزرگ تا ده‌ها هزار کیلو وات می‌رسد.

از  این الکتروموتور های غول پیکر برای به وجود اوردن توان مصرفی   کمپرسورهای خطوط لوله و تونل‌های باد …استفاده می شود.

در ساخت این الکتروموتور ها از دو نوع روتور استفاده می شود.

  • روتور قفسی (قفس سنجابی)

  • روتور سیم‌پیچی شده

 انواع الکتروموتورهای سه فاز جریان متناوب

  1. موتور القایی روتور قفسی

  2. موتور القایی سیم پیچی شده

  3. موتور سنکرون قطب برجسته

  4. موتور سنکرون قطب صاف‌

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که جلب رضایت مراجعین هدف اصلی این گروه صنعتی (برقاب صنعت) می باشد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X