الکتروموتور القایی (آسنکرون)

الکتروموتور القایی (آسنکرون)

گروه صنعتی برقاب صنعت

انواع الکتروموتور القایی:

  • الکتروموتور هاي آسنکرون
  • الکتروموتور هاي يونيورسال
  • الکتروموتور با قطب چاکدار

الکتروموتور آسنکرون

الکتروموتور های آسنکرون برای تبدیل میدان مغناطیسی به کار از دو قسمت روتور و استاتور بهره می برند که با استفاده از جریان برق متناوب کار مي کنند.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

با متصل شدن جریان متناوب به الکتروموتور سيم پيچ هاي درون شيار هاي استاتور يک ميدان مغناطيسي به وجود مي آورند. اختلاف فاز بین میدان مغناطیسی روتور و استاتور باعث نیروی دافعه می گردد. نیروی دافع حاصله باعث می شود روتور در جهت نیرو بی حرکت در بییاید.

توضیح:

با به وجود آمدن قطب هاي مغناطيسي هم نام وغيرهم نام عمل جذب ودفع انجام شده که باعث حرکت چرخشي روتور  الکتروموتور مي گردد.

انواع استارت :

براي راه اندازي الکتروموتور ها از حالت سکون روش هاي مختلفي بکار مي برند که مهمترين آن ها عبارتند از:

جهت مشاهده انواع الکتروموتور 0.50 اسب اینجا کلیک کنید

استارت کلاچ دار :

1- در این روش استارت الکتروموتور آسنکرون به غير از سيم پيچي هاي اصلي يک سري سيم پيچ کمکي نيز قرار دارد که ميدان مغناطيسي ديگري با فاصله زماني با ميدان مغناطيسي اصلي بوجود مي آورد..که باعث استارت  پرقدرت تر روتور الکتروموتور مي گردد. پس از اين که سرعت موتور به 75 درصد سرعت اسمي رسيد کلاج که تحت تاثير نيروي گريز از مرکز کار مي کند به عنوان يک کليد عمل کرده وسيم پيچ کمکي را از مدار خارج مي کند.

استارت خازن خشک :

2- در این روش استارت یک خازن ذخیره آنی خشک با ظرفیت 150 تا 450 میکرو فارا با سیم پیچ کمکی بشکل سری متصل می شود.  و هر دو به شکل موازی به سیم پیچ اصلی اتصال داده می شوند.  اين الکتروموتور ها داراي علامت اختصاري cmsمي باشند.

توضیح:

خازن وسيم پيچ کمکي يک اختلاف پتانسیل فاز و دو ميدان مغناطيسي به وجود مي آورد. نیروی دافعه حاصله از هم نامی این میدان مغناطیسطی با میدان مغناطیسطی سیم پیچ اصلی باعث استارت می شود.

نکته:

در اين الکتروموتور ها پس از رسیدن موتور به سرعت استاندارد خود، کليد گريز از مرکز سيم پيچ کمکي را از مدار خارج مي کند.

انواع خازن الکتروموتور
انواع خازن الکتروموتور

استارت دو خازن :

3 – الکتروموتور آسنکرون با استارت خازن موقت وخازن دايم . (با علامت اختصاري TCM) – يکي از خازن ها پس از راه اندازي از مدار خارج شده وخازن ديگر در حالتي که با سيم پيچ کمکي سري مي باشد در مدار باقي مي ماند.در این الکتروموتور ها میزان گشتاور اولیه نسبت به تیپ های هم قدرت بیشتر است.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

الکتروموتور دو خازن
الکتروموتور دو خازن

استارت خازن دائم :

4-الکتروموتور آسنکرون با استارت خازن دايمي ( PSCM) در اين الکتروموتور ها که داراي گشتاور کم تري نسبت به الکتروموتور هاي دو خازن هستند. از يک خازن که با سيم پيچ کمکي سري بسته شده است استفاده شده و کليد گريز از مرکز ندارند بنابر اين خازن به همراه سيم پيچ کمکي هميشه در مدار باقي است.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X