بوستر پمپ

بوستر پمپ

گروه صنعتی برقاب صنعت

بوستر پمپ

در واقع به کلکتور کردن 2 یا چند الکترو پمپ به صورت سری یا موازی بر روی شاسی بوستر پمپ گفته می شود. بوستر پمپ ها توسط یک تابلو فرمان ( اینورتوردار ، مکانیکی ،… .) کنترل می شوند. از بوستر پمپ ها در ایستگاه های افزایش فشار،سیستم های آبرسانی و اتش نشانی اماکن و ساختمان ها ودر کشاورزی و صنایع استفاده می شود.

[psfw slug=”14603″]

جهت مشاهده انوا بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی اینجا کلیک کنید

بوستر پمپ لوارا
بوستر پمپ لوارا

پمپ:

در ساخت بوستر پمپ ها  از انواع مختلف پمپ ها(پمپ های طبقاتی، پمپ های اتا یا سانتیریفیوژ، پمپ با شافت یکپارچه با الکتروموتور، پمپ های کوبله مستقیم، … ) استفاده می شود. عوامل محیطی و نوع سیال در انتخاب پمپ تاثیر گزار است.

عوامل محیطی

 • ارتفاع نقاط کاری(برایند طول لوله کشی در افق و عمود)
 • حجم دبی(کمینه و بیشینه سیال مصرفی سیستم در زمانی معیین، معمولا بر اساس واحد “متر مکعب بر ساعت”)
 • قطر و جنس لوله کشی(قطر لوله های اصلی و فرعی، آلیاژ لوله جهت محاسبه اصطکاک سطح داخلی خطوط)
 • دما ی محیط(میزان دمای محیط بر کارایی پمپ ها تاثیر گزار است)
 • ارتفاع از سطح دریا(در پمپ ها بزرگ و سیستم های پیچیده در نظر گرفته می شود)
 • ارتفاع استاتیک(وزن سیال داخل لوله ها که پمپ باید بر آن غلبه کند)

سیال

 • سیال خورنده(باید میزان خورنگی سیال مشخص شود. با در نظر گرفتن میزان خورندگی آلیاژ قسمت پمپ دستگاه از انواع استیل، پلیمر، pp، pvr، … انتخاب می شود)
 • ویسکزیت سیال (اگر سیال دارای جامدات معلق باشد. در انتخاب پمپ باید سایش پذیری آلیاژ کله پمپ در نظر گرفته شود.سایش به علت در صد بالای ذرات معلق ممکن است موجب کاهش عملکرد نا به هنگام پمپ شود. ذرات بزرگ باعث می شوند در طراحی و انتخاب پمپ، از پمپ پروانه باز استفاده شود.)
 • سیال سمی (سمی بودن سیال ممکن است استفاده از سیل های مکانیکی خاص (سیل مکانیکی جفت،….) را از نظر قوانین و ملاحضات ایمنی اجباری سازد. همچنین سمی بودن سیال بر انتخاب متریال سازنده کله پمپ، پروانه پمپ، سیل مکانیکی،... تاثیر گزار باشد.)
 • ویژگی های شیمیایی و فیزیکی سیال (ویژگی های شیمیای و فیزیکی سیال باید در کل گستره سیستم مشخص باشد. گاز های محبوس در سیال ممکن است بر توانایی پمپ برای تولید فشار تاثیر گزار باشد.)
 • دمای سیال (تغییرات دمایی و فشاری برای پمپ باید پیش بینی شود.)
 • چگالی سیال(برای محاسبه وزن سیال داخل لوله احتیاج است چگالی سیال را بدانیم)

اتصالات

بوستر پمپ تکفاز DAB 3KVC
بوستر پمپ تکفاز DAB 3KVC

انتخاب نوع آلیاژ اتصالات بستگی به نوع سیال و ویسکزیت آن دارد. و البته به میزان دما و فشار داخل سیستم

سیستم کنترل (تابلو فرمان)

امروزه با به وجود امدن کنترلر های ترانزیستوری فرکانس کنترل دور الکتروموتور ها قابلیت تنظیم دقیق را پیدا کرده اند. و با استفاده از این ابزار ها (اینورتور، )و انواع بیمتال و کنتاکتور ها تابلو ها ی فرمان توانایی کنترل بوسترپمپ را از بسیاری جهات دارا می باشند.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که جلب رضایت مراجعین هدف اصلی این گروه صنعتی (برقاب صنعت) می باشد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

 

 

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X