جت های پاشش آب جکوزی

جت های پاشش آب جکوزی

پمپ آب دو پروانه

گروه صنعتی برقاب صنعت

 

جت های پاشش آب در جکوزی ها، یکی از اجزای بسیار مهم به شمار می روند. چرا که تاثیر آب درمانی و لذت بخش استفاده از جکوزی تا حد زیادی منوط به عملکرد صحیح جت های پاشش آب است. جت پاشش آب بسیاری از جکوزی ها مجهز به دمنده های هوا ( بلوئر ) نیز هستند. دمنده های هوا از جمله تجهیزات الکترومکانیکی جکوزی ها به شمار می روند که با استفاده از آن ها هوا به داخل جکوزی دمیده می شود. این دمنده ها مجهز به پمپ های هوای گریز از مرکز هستند.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع پمپ جکوزی اینجا کلیک کنید

عملکرد این پمپ ها به گونه ای است که هوا را به داخل مکیده و پس از گذر از روی پمپ و خنک کردن آن به داخل جکوزی می دمند. هوایی که به داخل جکوزی دمیده می شود. موجب تلاطم بیشتر آب و افزایش تاثیر ماساژ گونه آن بر روی بدن شناگران می شود. مزیت دمیدن هوا در میان جت آب آن است که فشار آب آن است که فشار آب بسیار تاثیر گذاترو درعین حال ملایم تر به بدن وارد می شود.

جت های پاشش آب جکوزی ها در انواع زیر وجود دارند:

  • جت گلویی
  • جت ثابت
  • جت های گروهی
  • دورانی
  • خطی

در ادامه یک نمونه جت پاشش آب با دمنده هوا نشان داده شده است:

دبی جت) با قطر ۱ سانتی متر و سرعت حرکت آب ۱۶m/s تقریبا/۴،۵m یا ۲۰gpm است و معمولا برای هر نفر ۲ نازل در نظر می گیرند. بنابراین پمپ با دور ۲۹۰۰rpm باید قادر به تامین دبی و هد مورد نیاز نازل ها باشد خصوصا در تعیین هد پمپ، مقاومت بدن شناگر نیز باید در محاسبه لحاظ گردد.

به عنوان یک قاعده سر انگشتی در جکوزی ها برای دستیابی به حداکثر بازده ممکن شدت جریان آب عبوری از هر یک از جت ها (نازل ها)حداقل برای ۵۷ لیتر بردقیقه باشد.

در زیر چند نوع جت پاشش آب نشان داده شده است.

 

[psfw slug=”14603″]

پمپ استخر
پمپ استخر

نکات کاربردی

1

نرخ تعویض آب جکوزی ها باید هر نیم ساعت یک بار یا ۴۸ بار در شبانه روز باشد.

2

برای دستیابی به حداکثر بازده ممکن،شدت جریان آب عبورژ از هریک از جت های پاشش آب حداقل باید ۵۷L/min باشد.بنابراین اگر سیستمی داشته باشیم که شدت جریان عبوری از آن ۲۲۷L/min باشد، برای این جکوزی حداکثر می توان چهار جت پاشش آب در نظر گرفت.

3

به عنوان یک قاعده سر انگشتی دیگر می توان گفت که توان مورد نیاز موتور برای هر یک از فواره های مورد استفاده در جکوزی تقریبا باید ۱۸۷Kw،0 در نظر گرفته شود.لذا برای یک جکوزی با چهار فواره مجزا، یک موتور۰،۷۵Kw نیز کافی است.

4

توان پمپ در صورتژ کافی خواهد بود کن پمپ صرفا برای ارسال آب با فشار بالا به داخل جکوزی به کار گرفته شود.اما در صورتژ که پیش از ارسال جت آب به داخل جکوزی، آب از میان فیلتر و گرمکن استخر نیز عبور کند و یا در مواردی که فاصله تجهیزات از جکوزی بیش از ۶m است بخشی از توان پمپ در اجزای یاد شده به هدر خواهد رفت.بنابراین در شرایط توان مورد نیاز پمپ به ازای هر یک از جت های پاسس آب بیش از ۱۸۷Kw, ۰ خواهد بود.

5

گاهی اوقات به جای پمپ های دو سرعتی از دو پمپ مجزا استفاده می شود که یکی از آن ها به صورت دایمی آب را در مدار به گردش در می آورد و دیگری که همان پمپ اصلی جکوزی است صرفا برای ایجاد جت آب به کار گرفته می شود.

6

سرعت متداول موتورهای مورد استفاده در استخرها و جکوزی ها معمولا ۳۴۵۰rpm و حداقل سرعت آن ها ۱۷۵۰rpm است.

در زیر چند نمونه از جداول تعیین و انتخاب پمپ های جکوزی ارائه شده است

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X