سونا بخار

سونا بخار

سونا بخار

گروه صنعتی برقاب صنعت

سونا بخار

سونای بخار اتاق گرم و بسیار مرطوب با دمایی در حدود ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۱۰۰% می باشد. بخار در مولد بخار تهیه شده و سپس در فضای سونا تزریق می گردد که برای جلوگیری از برپز سوختگی در کاربران می بایست بخار به صورت غیر مستقیم و ترجیحا به سوی کف اتاقک سونا تزریق شود که یکی از نواحی مناسب برای این کار زیر سکوها است.

جهت مشاهده انواع تجهیزات استخری اینجا کلیک کنید

سونای بخار نیز مشابه سونای خشک الزاما می بایست مجهز به تجهیزات کنترلی دما و رطوبت نسبی باشد و در واقع کدت زمان تزریق بخار نیز از فرمان های صادره شده از این تجهیزات تعیین می گردد. در نظر گرفتن کفشور در سونای بخار الزامی است چون بر خلاف سونای خشک در سونای بخار از سطوح تعریق وجود دارد. ارتفاع این اتاق ۲/۱۵ متر می باشد.

[psfw slug=”14603″]

 

تجهیزات مولد بخار

وظیفه تجهیزات مولد بخار، تامین بخار در مقادیر بسیار زیادی است به نحوی که کاربران در فضایی مملو از بخار قرار گیرند. تجهیزات مولد بخار در سونای بخار همان اهمیتی را دارند که گرمکن ها در سونای خشک دارند. اساس کار مولد بخار به گونه ای است که پس از راه اندازی، آب را به بخار تبدیل می کنند.

تجهیزات مولد بخار معمولا متشکل از قسمت های زیر هستند

 1. یک خط تغذیه آب
 2. سیستم کنترلی
 3. مخزن آب
 4. المنت های گرمایشی

تجهیزات مولد بخار، آب را دریافت کرده و بخار آب را به داخل فضای سونا تزریق می کنند.

تجهیزات مولد بخار در دو شکل موجود می باشند

۱) مولد بخار ظرفیت پایین (خانگی)

بخار در مولد بخار با فشار ۱/۲ اتمسفر تهیه می شود و سپس در فضای سونا با حداکثر برد پرتابی ۱۰ سانتی متر ترزیق می گردد که برای جلوگیری از بروز سوختگی در کاربران می بایست بخار به صورت غیر مستقیم و ترجیحا به سوی کف اتاقک سونا تزریق شود که یکی از نواحی مناسب برای این کار زیر سکوها است و در این حالت نقطه تزریق بخار می بایستی در ارتفاع ۴۵ سانتی متری از کف قرار گیرد.

مولد بخار سونا
مولد بخار سونا

لازم به ذکر است میزان کیفیت پخش بخار رابطه مستقیم با تعداد دریچه های توزیع بخار دارد از این رو بخار را توسط لوله استیل به محیط اتاقک سونا می رسانیم و سپس با سوراخ نمودن و نصب نازل هایی از جنس برنج بخار را توزیع می کنیم.

تجهیزات مولد بخار ظرفیت پایین بر مبنای توان المنت های گرمایشی آن ها تقسیم بندی می شوند.هر چه توان المنت های گرمایشی این تجهیزات بیشتر باشد، قابلیت تولید بخار در بازه زمانی کوتاه تری را خواهند داشت. بر مبنای قابلیت تولید بخار در این تجهیزات است که دمای اتاق سونا باید در محدوده دمایی ۴۶_℃۵۲  و رطوبت نسبی نزدیک به صد در صد نگه داشته شود.

در ادامه یک نمونه مولد بخار نشان داده شده است:

مولد بخار سونا
مولد بخار سونا

 

 1. بدنه مولد بخار
 2. براکت عایق
 3. برد مدار
 4. خروج بخار
 5. شیر اطمینان
 6. شیر پر کن
 7. شیر تخلیه
 8. مخزن آب فرعی
 9. مخزن آب اصلی
 10. المنت های گرم کننده
 11. سنسور محدودیت دمای بالا
 12. ترانسفورماتور
 13. واحد ترمینال برق
 14. فیوز
 15. سیم اتصال ارت
 16. رله
 17. سنسور تشخیص دهنده سطح آب

نحوه اتصال دو دستگاه مولد بخار

اگر زمانی ظرفیت سونای بخار بالا بوده و نتوان از مولد بخار با ظرفیت پایین استفاده شود و شرایط استفاده از مولد بخار با ظرفیت بالا نیز فراهم نباشد، می توان از اتصال دو مولد به صورت زیر استفاده شود:

اتصال دو دستگاه مولد بخار سونا
اتصال دو دستگاه مولد بخار سونا

تجهیزات کنترل کننده

در سونای بخار می توان متناسب با نیاز از تجهیزات کنترل کننده مختلفی استفاده کرد.برخی از این تجهیزات صرفا برای روشن و خاموش کردن تجهیزات مولد بخار مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که برخی دیگر امکان تنظیم حداکثر دمای سونا ، برنامه ریزی برای مدت زمان کارکرد تجهیزات مولد، کنترل وضعیت روشنایی داخل و غیره را فراهم می آورند.تابلوی برق اختصاصی سونا بخار معمولا در دیواره خارجی سونا نصب می سوند.البته در صورت نیاز به ویژه در مجموعه های خانگی،می توان از تجهیزات کنترل کننده ضد آب در داخل سونا نیز استفاده کرد.

تجهیزات کنترل سونا
تجهیزات کنترل سونا

نحوه اجرای سنسور دما

در زیرجزئیات نحوه اجرای سنسور دما نشان داده شده است:

 

سنسور بخار سونا
سنسور بخار سونا
سنسور بخار سونا
سنسور بخار سونا

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X