سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای

گروه صنعتی برقاب صنعت

سمپاش زنبه ای

جهت مشاهده انواع سمپاش زنبه ای اینجا کلیک کنید

سمپاش زنبه ای
سمپاش زنبه ای

توضیحات کلی:

سمپاش زنبه ای از کوبله شدن پمپ سمپاش با یک موتور ( الکتریکی،احتراقی) بر روی شاسی زنبه ای ساخته می شود. پمپ های این مدل از سمپاش ها تا 90 بار می تواند باشد که متناسب با پمپ، موتور نیز انتخاب می شود. این دستگاه قابلیت کار بر روی اتومبیل مخزن دار ویا مکش از داخل لوله را دارا می باشد. این دستگا ه جهت سمپاشی انواع، باغ ها ،مزارع،گلخانه های متوسط و نیمه مکانیزه مناسب می باشد.

پمپ پیستونی سمپاش لوشانگ

پمپ سمپاش از زیر مجموعه پمپ های پیستونی می باشد. مکانیزم کار پمپ های پیستونی بر اساس رفت و برگشت یک پیستون در داخل یک سیلندر می باشد، رفت و برگشت پیستون با سرعت بالا در داخل سیلندر سبب ایجاد فشار در داخل محفظه پمپ می شود، هدایت این فشار ایجاد شده توسط پیستون ها به وسیله خروجی پمپ به داخل سیستم پمپاژ می شود. پمپ های سمپاش به طور معمول از سه پیستون بهره می برند، که هر کدام به صورت جداگانه داخل یک سیلندر قرار دارند. خروجی هر سه سیلندر توسط سر پمپ یکپارچه شده و به سمت خروجی پمپ هدایت می شود.

جهت مشاهده انواع پمپ سمپاش اینجا کلیک کنید

در پمپ های پیستونی دبی ( میزان خروجی سیال از پمپ سمپاش ) طابعی از قطر و تعداد سیلتدر ها و پیستون ها است. به این ترتیب که هر چه قدر قطر و تعداد سیلندر ها بیشتر باشد، میزان دبی بیشتر می شود. البته در بیشتر مدل های پمپ های سمپاش تعداد پیستون ها سه عدد می باشد، و قطر پیستون ها تعیین کننده میزان دبی می باشند.

[psfw slug=”14601″]

فشار پمپ های سمپاش پیستونی بستگی به اندازه طول سیلندر و سرعت رفت و برگشت پیستون ها می باشد. گفتنیست که میزان فشار در پمپ های سمپاش پیستونی برای اپراتور ( مصرف کننده ) بسیار مهم می باشد. زیرا هر چقدر فشار مناسب تر و به اندازه تر باشد باعث بهبود در کار سمپاشی می شود. هر چقدر قطرات سم مورد پمپاژ کوچک تر و پودر شدن در هوا نزدیک تر باشد، سمپاشی با کیفیت بهتری انجام می شود.

[psfw slug=”14601″]

موتور:

در ساخت سمپاش زنبه از دو نوع موتور الکتریکی و موتور احتراقی استفاده می شود.

موتور الکتریکی: معمولا از یک الکتروموتور تکفاز 1400 دور با توان 2 تا 7.5 اسب بخار استفاده می شود.

توضیح: با کوچک یا بزرگ کردن فولی الکتروموتور دور مورد استفاده پمپ سمپاش را به وجود اورد.

موتور احتراقی:

برای کوبل با پمپ های سمپاش تا 55 بار عموما از موتور احتراقی بنزینی و برای بالا تر از ان از موتور احتراقی دیزلی استفاده می شود.

موتور های احتراقی مورد استفاده در سمپاش های زنبه ی  چهار زمانه بوده و دارای کارتل روغن می باشند. عموما استارت این موتور ها دستی(هندل) است.

در سمپاش هایی که از موتور های دیزلی استفاده می شود گاهن موتور مجهز به استارت الکتریکی می باشد. در برخی از موتور های بزرگ تر گاز و ساسات اتومات است.

پمپ:

پمپ سمپاش یک پمپ پیستونی سه محره است که از سیلندر های بزرگتری نسبت به پمپ های پیستونی کارواش دارد و سرعت حرکت پیستون ها در سیلندر کند تر از نوع کارواشی پمپ پیستونی است. محور های حرکت پمپ سمپاش و پیستون ها دائما توسط واسگازین روان کاری می شوند.

با استفاده از انگوشتی های روی پمپ فشاز واسگازین را می توان تنظیم کرد.

نکته:

پمپ سمپاش پیستونی بدون روان کاری به سرعت گیرپاژ می کند. از این رو کنترل واسگازین  مهم ترین موضوع در نگهداری دستگاه می باشد.

شاسی:

در واقع این دستگاه نام خود را از شاسی خود گرفته است. شاسی این سمپاش به شکل زنبه و در دو طرف دارای دو دسته حائل می باشد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که جلب رضایت مراجعین هدف اصلی این گروه صنعتی (برقاب صنعت) می باشد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X