فرسایش ساینده در لجن کش ها

فرسایش ساینده در لجن کش ها

لجن کش گراندفوس grundfos

گروه صنعتی برقاب صنعت

وقتی سختی ذرات ، باعث سایندگی سطوح فلزی شود، میزان فرسایش افزایش می یابد. فلزاتی را انتخاب کنید که سختی نسبی بیشتری در برابر ذرات داشته باشند. با افزایش سختی ذرات، افزایش دادن سختی فلز تاثیر اندکی خواهد داشت. تاثیر مقاومت سایشی هر فلز ، به موقعیت آن در مقیاس سختی نوپ یا موس بستگی دارد.

[psfw slug=”14603″]

 

با افزایش اندازه ی ذرات ، فرسایش نیز سرعت می گیرد.عمر قطعات پمپ لجن کش را می توان با انتخاب موادساختاری مناسب افزایش داد.ذراتی با زوایای تیز حدودا دو برابر ذرات کروی فرسایش ایجاد می کنند.در مواردی که ذرات پمپاژ شده چگالی و سطح زیادی دارند، فولاد منگنزدار سخت شده استفاده می شود.آهن سخت نیز برای مقاومت در برابر خوردگی و کاهس فرسایش ناشی از برخورد به کار می رود.

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش سه فاز اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش تکفاز اینجا کلیک کنید

در صورت مناسب بودن غلظت مواد پمپ شده، مواد الاستومر استفاده می شوند؛ اما معمولا هد کل پمپ لجن کش تا حدود100ft به ازای مرحله محدود می شود. مواد سرامیکی  با قابلیت ریخته گری نیز مقاومت فراوانی در برابر فرسایش برشی دارند؛ اما معمولا سرعت پروانه را تا 100ft در ثانیه محدود می کنند.

لجن کش پنتاکس PENTAX DTRT
لجن کش پنتاکس PENTAX DTRT

صافی کاغذی

صافی کاغذی از فیبرهای سلولزی و حداکثر به طول 1/4in ومعلق در آب تشکیل می شود. زمانی که این صافی شست و شو یا الک می شود تا ناخالصی ها یا مواد شیمیایی نا خواسته از آن جدا شود، ضرباتی به آن زده می شود تا خواص کاغذ بهبود یابد .افزودنی های مختلف، مانند نشاسته، آلومینیوم، پر کننده های خاک رسی یا آهار، خاصیت مد نظر را ارائه می دهند.

هنگام پمپاژ در صافی کاغذی، مشکلاتی ایجاد می شود که همگی به ماهیت ماده بر می گردد؛ اگر این مسائل به طور مستقل بررسی شوند، آسان به نظر می رسند؛ اما در مجموع، چالش بزرگ تری پدید می آورند.

 

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

ذرات کوچک با چگالی بالا

در صورت به کارگیری صافی های کاغذی به دلیل وجود فیبرها، پمپ لجن کش باید این قابلیت را داشته باشد که ذرات کوچک با چگالی زیاد را که ممکن است، باعث انسداد پروانه شوند هم پمپاژ کند. در سیستم های بزرگ تر از پمپ لجن کش مجهز به صافی استفاده می شود. مورد دومی معمولا طراحی گسترده تری در مقایسه با مدل رایج ANSI دارد.

ابعاد فیزیکی فیبرهای مجزا معمولا مشکلی پدید نمی آورند؛ اما اغلب در آب شناور می مانند. از این رو لازم است، برای جلوگیری از احتمال لایه لایه شدن، صافی به طور ثابت دارای لرزش باشد. متاسفانه چنین لرزشی باعث ورود هوا می شود که مشکل ساز است و باعث بروز مشکلات زیادی در پمپاژ می شود.

هنگام پاک سازی صافی های گاغذی، آب خاصیت چسبندگی پیدا می کند و نگه داشتن آن موحب افزایش ضریب اصطکاک می شود. این مسئله تا زمانی که سرعت لوله کشی مناسب است، معمولا تاثیر خاصی ندارد؛ ولی در سرعت های بیشتر، پمپ کردن سیال با وجود صافی های با مقدار آزادی کم ، دشوار خواهد بود.

لجن کش چدنی داب DAB feka 4
لجن کش چدنی داب DAB feka 4

میزان غلظت سیال

درجه غلظت خمیر کاغذ و ذرات معلق در آب ، درصدی است که بر مبنای وزن خمیر در مخلوط به دست می آید. درجه غلظت کاملا خشک (B.D)، به معنای میزان خمیر باقی ماندخ دریک نمونه گیری پس از خشک شدن در محیطی با دمای℉212 یا بیشتر است. درجه غلظت هوای خشک (A.D2)،یک قرارداد اختیاری است که معمولا تولیدکنندگان کاغذ از آن استفاده می کنند و میزان خمیر باقی مانده در یک نمونه گیر پس از خشک شدن آن در دمای محیط را مشخص می کند.

رطوبت صافی کاغذ هوای خشک به میزان 10 درصد بیشتر از رطوبت صافی کاملا خشک است؛ یعنی 6 درصد از درجه غلظت کاملا خشک برابر با 6.6 درصد هوای خشک است. درجه غلظت هوای خشک، واژه ای است که در این مبحث از آن استفاده می شود، مگر آن که توضیح دیگرارائه شده  باشد.

درجه ی غلظت می تواند، بین 0.1 درصد تا حدود 20 درصد باشد؛ اما این شاخصه تنها وقتی در پمپاژ مشکل ساز می شود که مقدار آن به 3 درصد برسد. تا این نقطه، عملکرد پمپ لجن کش را می توان همانند آب در نظر گرفت. با افزایش درجه ی غلظت، عملکرد پمپ لجنکش نیز به سرعت کاهش می یابد. در درجه ی غلظت بین 3 درصد تا 6 درصد، ضرایب تصحیح معمولا برای عملکرد یک پمپ لجن کش استفاده می شود.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان را می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X