موتور پمپ روبین ROBIN

موتور پمپ روبین ROBIN

موتور پمپ روبین روبین

گروه صنعتی برقاب صنعت

موتور پمپ آب یا پمپ آب موتوری، پمپ انتقال آب است. که نیروی محرک ان توسط یک موتور احتراقی  (بنزینی – نفتی – دیزلی ) تامین می شود. موتورپمپ در سایز ها و اندازه های مختلف و باکاربرد های متفاوت توسط شرکت های بزرگ و کوچکی در جهان ساخته می شوند. ولی نقطه اشتراک تمامی آنها موتور احتراقی آن می باشد.

مورد مصرف موتورپمپ در کشاورزی، راه سازی، معدن، …. بی شمار است. در واقع در هر کجا که به برق دسترسی نباشد بهترین وسیله جهت برداشت و جابجایی آب موتور پمپ می باشد.

[psfw slug=”14601″]

 

موتورپمپ بنزینی

موتور پمپ های بنزینی در سایز های 1 اینچ 2 اینچ و 3 اینچ ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مشاهده انواع موتور پمپ روبین کوشین و روبین روبین اینجا کلیک کنید

موتور

موتور این دستگاه یک موتور چهار زمانه تک سیلندر می باشد. خنک کاری موتور، موتورپمپ بنزینی با کمک هوا می باشد و در اصطلاح هوا خنک گفته می شوند.  پوسته موتور از آلیاژ آلومینیوم می باشد.

در ساخت موتور پمپ 1 اینچ به طور معمول از موتور هایی با توان بین 1.5 تا 2.5 اسب استفاده می شود. جهت موتور پمپ های 2 اینچ از موتور با توان بین 3 تا 4.5 اسب و برای ساخت موتور پمپ های 3 اینچ از موتور 5.5 تا 6.5 اسب استفاده می شود.

سیستم سوخت رسانی

سیستم سوخت رسانی موتور پمپ بنزینی توسط کاربراتور می باشد. کاربراتور آنها عموما از نوع سوزنی ( تک سوزن) می باشد. حجم کاربراتور ذر موتور های 2.5 تا 5.5 اسب یکسان می باشد.

هواکش موتور

سیستم ساسات (هواکش داخل موتور) در موتور پمپ های بنزینی دستی می باشد. و در دو حالت روشن و خاموش کردن، و در حال کار تنظیم می شوند.

گاز

گاز یا تنظیم کننده دور موتور نیز در موتور پمپ های بنزینی دستی می باشد. و توسط یک پیچ تنظیم کنترل می شوند. میزان گاز دور موتور را تعیین می کند و را بطه مستقیم با میزان آبدهی پمپ و ارتفاعی که پمپ تامین می کند دارند.

شاسی

موتور و پمپ این دستگاه بر روی یک شاسی فلزی که از لوله خم کاری شده ساخته شده است قرار می گرد. و موتور پمپ را نگهداری و محافظت می کند.

موتور پمپ روبین روبین
موتور پمپ روبین روبین

موتور پمپ روبین ROBIN

شرکت روبین زیر مجموعه کمپانی بزرگ سوبارو یک تولید کننده بزرگ ژاپنی می باشد. کارخانه مرکزی روبین در شهر کیوتو قرار دارد. موتور های موتور پمپ های روبین کوشین ، به دو مدل بنزینی و نفت بنزین تقسیم می شوند. موتور های نفت بنزین با بنزین روشن می شوند و با نفت به کار ادامه می دهند. جهت موتور پمپ 2 اینچ از موتور EY 15 و برای موتور پمپ 3 اینچ از موتور EY 20 استفاده می شود.

این موتور ها دارای کارتل روغن می باشند و از نوع تک سیلندر چهار زمانه هستند.

البته روبین فقط تولید کننده موتور احتراقی موتور پمپ می باشد و قسمت پمپ توسط شرکت دیگری تولید و کوبله می شود از معروف ترین برند های تولید کننده پمپ که با روبین همکاری دارند می توان به کوشین و دایشین اشاره کرد.

مشخصات فنی موتور پمپ بنزینی 2 اینچ روبین کوشین ROBIN KOSHIN SE-50X

حداکثر ارتفاع قابل تامین داخل لوله توسط موتور پمپ 2 اینچ روبین کوشین 30 متر می باشد.

حداکثر مکش از ارتفاع پایین تر توسط موتور پمپ 2 اینچ روبین کوشین 8 متر است.

حداکثر آبدهی (دبی) در نقطه اوج موتور پمپ 2 اینچ روبین کوشن 600 لیتر در دقیقه است.

حداکثر دمای آب جهت کار با موتور پمپ روبین کوشین 40 درجه سانتی گراد

حداکثر دمای محیط 50 درجه سانتی گراد

روغن مورد استفاده جهت روان کاری داخل سیلندر روبین روغن سی در زمستان و روغن چهل در تابستان می باشد.

حداکثر زمان کارکرد دائم موتور پمپ روبین کوشین 7 ساعت است.

 

[psfw slug=”14601″]

 

مشخصات فنی موتور پمپ بنزینی 3 اینچ روبین کوشین ROBIN KOSHIN SE-80X

حداکثر ارتفاع قابل تامین داخل لوله توسط موتور پمپ 3 اینچ روبین کوشین 24 متر می باشد.

حداکثر مکش از ارتفاع پایین تر توسط موتور پمپ 3 اینچ روبین کوشین 8 متر است.

حداکثر آبدهی (دبی) در نقطه اوج موتور پمپ 3 اینچ روبین کوشن 700 لیتر در دقیقه است.

حداکثر دمای آب جهت کار با موتور پمپ روبین کوشین 40 درجه سانتی گراد

حداکثر دمای محیط 50 درجه سانتی گراد

روغن مورد استفاده جهت روان کاری داخل سیلندر روبین روغن سی در زمستان و روغن چهل در تابستان می باشد.

حداکثر زمان کارکرد دائم موتور پمپ روبین کوشین 7 ساعت است.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X