پمپ با حفره ی پیش رونده (PC) پمپ اسکرو

پمپ با حفره ی پیش رونده (PC) پمپ اسکرو

پمپ اسکرو صنعتی

گروه صنعتی برقاب صنعت

ساختار پمپ اسکرو

به پمپ های اسکرو، پمپ های تک سر که نوعی پمپ تک روتوری پیچی هستند نیز گفته می شوذ و اجزای آن متشکل از یک روتور و استاتور است.استاتور معمولا یک مارپیچ داخلی حلزونی دو گانه با گامی دو برابر گام استاتور حلزونی دارد. این امر باعث ایجاد دو هادی در استاتور و یکی در روتور می شود.

[psfw slug=”14603″]

 

ساختار پمپ اسکرو

با چرخش روتور درون استاتور، دو حفره  درانتهای مکشی بخش استاتور به وجود می آید که با بازشدن یکی، دیگری بسته می شود.این حفره ها به صورت مارپیچی از یک سمت استاتور به سمت دیگر آن بالا می روند که نتیجه ی آن، جریانی با نوسان نسبتا کم خواهد بود و میزان برش نیز در مقایسه با پمپ های شعاعی پایین تر است.

فشردگی میان روتور و استانور، در نقطه ی تماس دو بخش مخلوط آب بندی پدید می آورد که حفره ها را در حالی که از درون پمپ با هر چرخش دولر بالا می روند، جدا می کند.استاتور الاستومری و روتور از فولاد ضد زنگ به پمپ این امکان را می دهد تا ذرات سخت بزرگ را در مخلوط و درصد مشخصی از سایندگی تحمل کند.

پمپ اسکرو
پمپ اسکرو

این حالت که روتور درون استاتور به حرکت در می آید، طراحی مکانیکی پمپ های pc  را پیچیده می کند.با گردش روتور در استاتور، محور مدار روتور حول محور استاتور می چرخد.این حرکت خارج از مرکز به این معناست که پمپ باید با اتصالاتی عمومی به منظور انتقال نیرو از گردش هم مرکز میله ی محرک، به روتور مرکز گریز ثابت شود.این اتصالات، باید بارهای پیچشی و محوری را منتقل کنند.طراحی این شیوه ی محرک، از مکانیزم های ساده ی گوی و میله تا کوپلینگ هایی با دنده ی آب بند مخصوص کار سنگین را در بر می گیرد.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

 

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X