پمپ با هواگیری خودکار

پمپ با هواگیری خودکار

پمپ خطی سوپاپ سرخود پنتاکس pentax

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ های خود مکش

یکی از راه های متداول مواجهه با این مشکل، استفاده از پمپ با هواگیری خودکار است که قادر است، بدون هیچ نظارتی خود را از هوا تخلیه کند و عمل پمپاژ را از سر بگیرد. در این حالت، دو بخش اصلی به پمپ گریز از مرکز مکشی افزوده می شود: یک مخزن مکش و یک محفظه ی تخلیه ی هوا. در طراحی های جدید پمپ، مانند آن چه در تصویر شماره ی (9.6)نشان داده شده است، این اجزا به ساختار پمپ افزوده شده اند.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع پمپ سوپاپ سر خود اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ خود مکش کله گلابی اینجا کلیک کنید

ساختار پمپ خود مکش

برای هواگیری پمپ در لحظه شروع به کار، بدنه باید پر شود. از این لحظه،هر وقت پمپ بسته می شود؛ اگر مکش کافی نباشد یا بارهوا همراه شود، مخزن، مایع کافی را برای پر شدن خودکار پمپ در لحظه ی شروع بعدی در خود نگاه می دارد.اغلب بدنه های جدید پمپ که برای کاربری های سخت طراحی می شوند، یک اتصال داخلی دارند که به مایع امکان بعزگشت به درون بخش های خروجی و حلقوی پروانه را در طول چرخع ی پر شدن می دهد.

وقتی پمپ هوای خود را از دست می دهد، مایع از لوله ی مکش خارج می شود؛ولی آب به دلیل وجود ورودی مکنده در مخزن مکش باقی می ماند.وقتی پمپ دوباره شروع به کار می کند، ترکیب هوا و مایع مخزن مکش، به درون محفظه ی تخلیه ی هوا پمپ می شود.در این حالت، سرعت کاهش می یابد هوا و مایع از هم جدا می شوند.

پمپ کله گلابی داب DAB
پمپ کله گلابی داب DAB

[psfw slug=”14599″]

 

خارج شدن حباب های هوا

حباب های هوا به سمت بالا حرکت می کند و در صورتی که سیستم با اتمسفر در ارتباط باشد، حباب های هوا از طریق دهانه ی دهش خارج خواهند شد؛ اما اگر سیستم تحت فشار کار کند، باید یک مکانیزم خروج هوا در سمت دهش پمپ استفاده شود.

هم زمان قطرات سنگین تر مایع به بخش پایین تر محفظه می رود و از طریق مسیر بازگردش داخلی، به بخش های پروانه وارد می شوند.در این حالت، هوای درون پروانه با آب بازگشتی مخلوط شده و با خروج مکرر ترکیب هوا و آب از پروانه، باعث کاهش فشار در دهانه ی پروانه می شود.این عمل از طریق چرخه زپر شونده ادامه می یابد تا تمام هوا خارج شده و پمپ و خط مکش با مایع پر شوند.در این خالت، چرخه ی معمولی پمپاژ بازسازی شده است.

در بسیاری از پمپ های هواگیری خودکار برای اجتناب از کاهش سطح مکش و تکرار پر شوندگی در حالت متناوب،در دهانه ی مخزن مکش از یک شیر کنترل استفاده می شود.

پمپ های تخلیه ی هوای خودکار، متناسب با اندازه و نوع موادی که در پمپاژ تخلیه می شوند، در انواع مختلفی در دسترس هستند.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X