پمپ سانتیریفیوژ (اتا) پمپیران

پمپ سانتیریفیوژ (اتا) پمپیران

پمپ اتا پمپیران

گروه صنعتی برقاب صنعت

کمپانی پمپیران

کمپانی تولیدی صنایع آبرسانی پمپیران در سال 1354 با نام تجاری صنایع پمپ سازی ایران فعالیت خود را در زمینه تولید انواع پمپ آب آغاز کرد. از اولین محصولات کارخانه پمپیران می توان به تولید انواع پمپ و الکتروموتور شناور (تحت پرو لیسانس KSB ) اشاره کرد.

شرکت و کارخانه پمپیران در شمال غربی ایران در شهر تبریز قرار دارد. کارخانه پمپیران در سال 1365 شروع به ساخت محصولات سفارشی کرد. و موفق گردید به عنوان اولین تولید کننده صنعت پمپ سازی را در ایران بومی سازی نماید. شرکت پمپیران که خود زیر مجموعه هلنینگ گروه صنایع پمپ سازی ایران می باشد. محصولات متنوع خود را مطابق استاندارد های بین المللی API 610 – ISO 5199 – NFPA 20 – ISO 9908  تولید می نماید.

[psfw slug=”14603″]

 

پمپیران همکنون یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین شرکت ها در صنایع پمپ سازی در ایران و خاور میانه می باشد. و با استفاده از علم و تکنولوژی روز جهان محصولاتی قابل رقابت با تولید کنندگاه اروپایی تولید می کند. گفتنیست شرکت پمپیران با متنوع کردن و ارتقاء بخشیدن به محصولات تولیدی خود، پاسخ گوی نیاز بسیاری از صنایع مانند، صنایع فولاد، صنایع مس، نفت و پروشیمی، دریای و نیروگاهی و صنعت آب در کشور و منطقه می باشد.

جهت مشاهده انواع پمپ های اتا پمپیران 1400 دور اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ های اتا پمپیران 3000 دور اینجا کلیک کنید

 شرکت های زیرمجموعه صنایع پمپ سازی ایران

  • شرکت نوید سهند
  • شرکت نوید موتور
  • شرکت تلمبه سازان تبریز
  • شرکت راشا
  • شرکت آذر فولاد گداز

 پمپ گریز از مرکز پمپیران اتا

پمپ سانتیریفیوز افقی می باشد. با محفظه حلزونی، تک پروانه یکسر آویز وتک مکشه مرکزی است. پروانه پمپ اتا پمپیران بالانس دینامیکی گردیده و محور به وسیله نوار گرافیتی آب بند می شود. بوش محافظ محور از آلیاژ فولاد کروم نیکل ساخته شده است و قابل تعویض می باشد. برای غلبه بر نیروی شعاعی به وجور آمده توسط کار پمپ محور (شافت) در سمت پروانه پمپ توسط دو بلبرسنگ محار می شود. شافت و یاتاقان پمپ های اتا پمپیران از نوع تقویت شده می باشند.

 

پمپ گریز از مرکز پمپیران
پمپ گریز از مرکز پمپیران

موارد مصرف پمپ اتا پمپیران

از پمپ سانتیریفیوژ پمپیران جهت انتقال آب مصرف کشاورزی، شهری و صنعتی استفاده می شود. همچنین برای انتقال آّب گرم تاسیسات گرمایش و سرمایش کاربرد دارد.

مشخصات فنی پمپ اتا پمپیران

قطر دهانه رانش (قطر خروجی) پمپ پمپیران ؛ 100 تا 300 (MM) میلیمتر

ظرفیت آبدهی پمپ اتا پمپیران ؛ 40 تا 1800 متر مکعب در ساعت (M3/H)

ارتفاع رانش پمپ سانتی ریفیوژ پمپیران ؛ 5 تا 90 متر

درجه حرارت سیال در آب بندی پمپ گریز از مرکز پمپیران ؛ با نوار آب بندی از 10- تا 110 درجه سانتی گراد و با سیل مکانیکی از 10- تا 140 درجه سانتی گراد

فشار تست ؛ 12 بار BAR

مثال

پس از محاسبات هیدرولیکی می خواهیم پمپ گریز از مرکز را لنتخاب کنیم که آبدهی (دبی) و ارتفاع آن به ترتیب 50 متر مکعب در ساعت و 29 متر باشد.

ابتدا جهت تعیین نوع پمپ سانتیریفیوژ پمپیران به ، منحنی همپوشانی آبدهی پمپ گریز از مرکز یا اتا یا پمپ سانتیریفیوژ پمپیران، مراجعه می کنیم با مشخصات ذکر شده دو انتخاب ممکن خواهیم داشت.

الف – پمپ آب پمپیران 65 -315 با الکتروموتور 1450 دور در دقیقه (RPM)

ب-  پمپ آب پمپیران 50 – 160 با الکتروموتور 2900 دور در دقیقه (RPM)

با توجه به اینکه استهلاک پمپ در دورهای بالا بیشتر است چنانجه کارکرد پمپ مداوم باشد، بهتر است مورد الف را انتخاب کنیم و در صورتیکه کارکرد پمپ در فواصل زمانی باشد، بهتر است مورد ب را انتخاب کنیم.

[psfw slug=”14601″]

تعیین قطر پروانه پمپ آب پمپیران اتا

با فرض اینکه کارکرد پمپ به صورت مدام می باشد مورد الف را انتخاب می کنیم. سپس به منحنی مشخصات هیدرولیکی پمپ گریز از مرکز 65 – 315 در دور 1450 در دقیقه مراجعه می کنیم، بر روی منحنی نقطه آبدهی 50 متر مکعب در ساعت (M3/H) و ارتفاع 29 متر را یافته و اولین منحنی بالای این نقطه را که مربوط به پروانه با تراش 0310 می باشد،    RPM 1450 ,(0310) 65 -315

راندمان پمپ آب پمپیران سانتیریفیوژ

با توجه به اینکه نقطه انتخاب در منحنی مشخصات هیدرولیکی بین راندمان 65% و 66% می باشد. راندمام پمپ مورد این مثال حدود 65.2% می باشد.

انتخاب الکتروموتور جهت پمپ آب پمپیران گریز از مرکز

جهت انتخاب الکتروموتور انتهای منحنی توان را برای پروانه 0310 در نظر گرفته و به عدد 8.2 KW می رسیم بنابر این جهت عملکرد مطمئن الکتروموتور 11 کیلو وات (KW)، قدرت و 1450 دور در دقیقه را انتخاب می منیم.

منحنی دبی پمپیران
منحنی دبی پمپیران
منحنی دبی پمپیران در 1450دور
منحنی دبی پمپیران در 1450دور

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X