پمپ مستغرق(لجن کش)

پمپ مستغرق(لجن کش)

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ لجن کش غرق آبی

یک مورد متداول دیگر، پمپ های لجن کش مستغرق هستند. این پمپ ها یک واحد مضاعف هستند که در آن ها، پروانه مستقیما بر محور موتور سوار شده و بدنه به موتور پیچ می شود. در نتیجه ی این طراحی، محور موتور باید قادر به مقاومت در برابر تمامی نیروهای شعاعی و محوری پروانه و تکیه گاه های موتور قادر به حمل بار پروانه ی پمپ علاوه بر بارهای پیچشی و بارهای الکترو مغناطیسی موتور باشند.

[psfw slug=”14603″]

 

ساختار پمپ لجن کش

پمپ لجن کش مستغرق متشکل از یک موتور است و به گونه ای طراحی می شود که تمامی واحد در سیال پمپ شده غوطه ور باشد. طراحی فشرده و عملکرد انعطاف پذیر این لجن کش باعث کاربرد منعطف آن در بسیاری موارد به خصوص در زه کشی و تخلیه می شود.

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش ایتالیایی اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش ایرانی اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش چینی اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ لجن کش آلمانی اینجا کلیک کنید

در صنعت تصفیه ی آب و فاضلاب، پمپ های لجن کش در موقعیتی ثابت و در ته چاه و متصل به لوله ی تخلیه قرار می گیرند. پمپ های لجن کش معمولا همراه با گروهی از ریل های لغزنده و یک اتصال فلنجی ویژه به کار می روند که امکان بالا کشیدن آن ها از انتهای چاه به متظور انجام دادن تعمیرات را می دهد. در برخی مواقع، آن ها به منزله ی واحدهایی متحرک استفاده می شوند که در صورت لزوم در محل پایین می روند، همانند سایر پمپ های مکشی مستغرق، برای کنترل خودکار عملکرد پمپ های لجن کش، سوییچ های شناور گوناگونی وجود دارد.

لجن کش پنتاکس
لجن کش پنتاکس

اگر این گونه پمپ ها در کاربردی خاص استفاده شوند،باید به خاطر داشت که به دلیل آن که در زیر آب عمل می کنند، تمامی نشانه های احتمالی کارکرد نادرست پمپ لجن کش، همانند لرزش و صدا و گرم شدن را نمی توان شناسایی کرد. تحت این شرایط توصیه می شود که برای نشان دادن این گونه مشکلات، برخی تجهیزات هشداردهنده به سیستم افزوده شود.

هواگیری پمپ

در کاربردهای یاد شده از پمپ هایی که قادر به مکش در شرایط مستغرق نیستند نیز می توان استفاده کرد.این پمپ ها تنها با یک خط مکش به درون چاهک فرو می رود و یک منبع مایع در زیر سطح پمپ، روی چاهک قرار می گیرند.این حالت را ارتفاع مکشی گویند.تحت این شرایط است که برای اطمینان از آغاز عمل پمپاژ، باید بتوان پمپ را هواگیری کرد.

هواگیری پمپ، مستلزم بیرون راندن تمامی هوا از خط مکش و پر کردن آن با آب است.این عمل معمولا از طریق اتصالی نزدیک به دهانه ی دهش پمپ، به صورت خودکار یا دستی صورن می گیرد.در این حالت، پمپ می تواند، بدون مشکل شروع به کار کرده و تحت شرایطی عادی عمل کند.

[psfw slug=”14603″]

شیر خودکار

هواگیری نه تنها هنگام نصب و آغاز به کار ، بلکه در صورت ادامه یا تناوب کار پمپ نیز ضروری است. عملکرد پمپ برخی مواقع متوقف می شود که در این صورت، مایع درون خط مکش در اثر نیروی جاذبه پایین می آید و لوله تخلیه می شود.برای اجتناب از این پدیده، یک شیر در انتهای خط مکش در چاهک نصب می شود.

این شیرها معمولا یک در پوش یا توپب دارند که به شکلی قرار می گیرند که در مسیر عادی جریان سیال، شیر را باز نگه  می دارد؛ اما وقتی جریان به درون شیر باز می گردد، در پوش یا توپی مسیر را می بندد و مایع را در لوله ی مکش نگاه می دارد.متاسفانه، اگر خرده سنگ هایی میان و در پوش یا توپی قرار گیرد، این شیر باز می ماند و جریان از خط لوله ی مکش وارد چاهک می شود و پمپ ، هوا می گیرد.برای کاربردهای مختلف که پمپ بخش مهمی از فرآیند نیست،این هواگیری های مکرر کاملا مقبول هستند.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X