پمپ هایی با کاربردی خاص

پمپ هایی با کاربردی خاص

لجن کش استیل لوارا LOWARA DOMO

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ های لجن کش

برای پمپاژ مرتب چاهی مرطوب یا گل آلود یا کنترل سطح آن در حدی معین، می توان از پمپ های گوناگونی بهره برد.انتخاب پمپ بع عواملی همچون تجربیات پیشین، ابعاد، نوع عملیات و بودجه بستگی دارد.از آن جایی که کنترلی بر اغلب این موارد وجود ندارد، این مقاله به بررسی انواع پمپ ها در صنایع گوناگون می پردازد.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع لجن کش پروانه تک کانال اینجا کلیک کنید

پمپ لجن کش عمودی

پمپ لجن کش از یک صفحه یکپارچه ای که در بخش بالایی چاهک نصب است، با انتهایی مرطوب،غوطه ور در زیر مایع گل آلود چاهک آویزان می شود.ماهیت این طراحی، به کاربردهایی بستگی دارد که در آن چاهک باید به منظور ایمنی یا دلایل دیگر پوشیده شود.این پوشش را می توان طوری طراحی کرد که برای صفحه ی پمپ به صورت پایه عمل کند.

در این طرح، از پروانه و بدنه هایی مثل پمپ های مکشی استفاده می شود.پوشش و کاسه نمد با غلافی ثابت جایگزین می شود و محور به شکل میله ای دراز در می آید که درون مجموعه بالا می رود.این مجموعه، بوشن های غلاف داری را در بر میگیرد و خود ستون و بوشن های شافت اصلی معمولا فضایی حدود 1ft و 3ft را اشغال می کنند.

لجن کش اسپیکو C-12
لجن کش اسپیکو C-12

روان کاری شافت اصلی لجن کش

متناسب با ماهیت سیالی که پمپ می شود، بوشن شافت اصلی را می توان با پمپاژ یا تزریق گریس و روغن کاری کرد. روان کاری خارجی از طریق لوله هایی انحام می شود که به منظور سهولت روغن کاری به صفحه ی پمپ لجن کش متصل می شوند. در این نوع پمپ، سیال از طریق مجموعه ستون پمپاژ نمی شود. نازل دهش روی بدنه ی پمپ به صورت افقی قرار می گیرد و سیال رابه درون زانویی انتقال می دهد که مایع را به یک لوله عمودی و به بالای اتصال موجود در صفحه هدایت می کند.این اتصال دو گانه ی لوله و ستون تخلیه به صفحه ی زیرین بر توان پمپ در تحمل تاثیر بار شعاعی بر بدنه می افزاید.

[psfw slug=”14601″]

 

فولوتر های مکانیکی

با توجه به آن که عملکرد پمپ لجن کش معمولا به سطح مایع درون چاهک بستگی دارد، برای کنترل خودکار آن، از انواع کلیدهای شناور استفاده می شود. در مواقعی که سطح چاهک به پایین تر از سطح پروانه برسد، می توان یک لوله ی تخلیه را به فلنج مکش نصب کرد تا به پمپ لجن کش امکان کارکرد تحت این شرایط داده شود.

لجن کش استیل داب FEKA

زه کشی اصلی ترین کاربردی است که پمپ های لجن کش به منظور آن خریداری می شوند. در چنین مواقعی نباید آن ها را پمپاژ با وظیفه ی سنگین تلقی کرد؛ اما برخی سازندگان، این طرح را برای انجام دادن فعالیت های شیمیایی ارتقاء می دهند. در این حالت، سیالی که پمپ می شود، آنقدر مخرب است که معیارهای استاندارد های ایمنی، مانع از ایجاد هرگونه اتصال در مخزن ذخیره ی زیر سطح مایع می شود.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X