پمپ های توربینی عمودی

پمپ های توربینی عمودی

شناور طبقاتی لوارا lowara

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ های توربینی عمودی از زمان شروع به کار خود در زمین های کشاورزی راهی طولانی پیموده اند؛ ولی اکنون در گستره ی وسیعی استفاده می شوند. در وضعیتی که از این پمپ ها کماکان برای بالا کشیدن آب از سفره های آب زیرزمینی، تالاب ها، دریاچه ها، رودخانه ها  و اقیانوس ها استفاده می شود، اکنون در صنایعی مانند سیستم های تصفیه ی آب، آسیاب کاغذ و خمیر آن و نیروگاه ها نیز از آن ها بهره گرفته می شود و به یک بخش جدایی ناپذیر از بسیاری از سیستم های آتش نشانی و بسیاری از فرآیند های صنایع پتروشیمی تبدیل شده اند.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده انواع پمپ شناور چاه اینجا کلیک کنید

پمپ های شناور عمودی

پمپ های توزیع کننده ی عمودی در اشکال گوناگون وجود دارند. محور خطی پمپ توربینی چاه های عمیق که در تصویر زیر نشان داده شده است،در گستره ی وسیعی استفاده شده و معمولا بر اساس استانداردهای AWWA ساخته می شود. بیشترین کاربرد موتور مستغرق این پمپ، بالا کشیدن آب از سفره های زیرزمینی و از طریق چاه های حفر شده در مناطق روستایی است.  مواد به کار رفته در ساخت این پمپ ها بیشتر فولاد یا چدن در بدنه و سر لوله ها و پروانه های برنزی است.

بیشترین کاربرد پمپ های آبی در کاربردهای آب رسانی صنعتی و شهری است. علاوه بر بدنه های چدنی و پروانه های برنزی، از نیکل و آلومینیوم و برنز یا فولاد ضد زنگ نیز استفاده می شود. محورها و سرلوله های تخلیه، معمولا فولادی است و می توان در صورت لزوم، آن ها را با دهانه ی دهش مستقر در شافت زیر صفحه در نظر گرفت.

اغلب این پمپ ها، محرک های موتور با یاتاقان های کف گرد دارند که معمولا همراه آن ها از یک موتور با شافت تو خالی نیز استفاده می شود.این عمل باعث می شود، محور خطی پمپ از موتور عبور کند و از بالا به وسیله ی یاتاقان های کف گرد محکم شود.در یک گزینه دیگر از موتوری با شافت توپر استفاده می شود که در آن ، کوپلینگ در مجموعه ی سر لوله ی تخلیه ی بالای کاسه نمد قرار می گیرد.

شناور طبقاتی لوارا lowara
شناور طبقاتی لوارا lowara

پمپ های شافت غلاف

پمپ با لوله ی عمودی که در تصویر زیر نشان داده شده است، مچموعه ی بدنه را با وسیله ی دارای فشار مکش، مطابق با بخش VIII استانداردASME به هم می پیوندد.این پمپ ها، در صنعت پتروشیمی که مقدار مطلق مکش مثبت بسیار کم است، هماننپ پمپ های خطی با بوستر پمپ ها کاربرد گسترده ای دارند.این طرح با کم کردن سطح اولیه ی پروانه به لوله ی مکشی بلندتر، مقدار مطلق مکش مثبت موجود را افزایش می دهد و باعث می شود، منبع مکش تا NPSH موجود صفر تخلیه شود.بسیاری از این پمپ ها، از موتوری با شافت توپر استفاده می کنند که در آن کوپلینگ در سر لوله ی دهش و بالای کاسه نمد قرار می گیرد.

همچنین پمپاژ مکرر در همان محل با یاتاقان های کف گرد انجام می شود. هر چند که این عمل، باعث افزایش ارتفاع کلی نصب و افزتیش مشکلات ناشی از لرزش می شود.

پمپ های با لوله ی عمودی را می توان برای پمپاژ سیالاتی ارتقا داد که به لحاظ دمایی حساس هستند.

شناور طبقاتی لوارا lowara

 

گوگرد را می توان با پوشش دادن تمامی طول پمپ و استفاده از بخار یا روغن داغ در پوشس پمپ کرد. علاوه بر این، می توان پمپ ها را به گونه ای تولید کرد که از مقاومت کافی در برابر نیروهای وارده از تغییرات دمایی و تغییر شکل لوله بر خوردار باشند. کاسه ها و پروانه های این پمپ ها معمولا از فولاد ضد زنگ گروه 300 ساخته می شوند.

پمپ توربینی عمودی سه مشخصه ی اصلی دارد

مجموعه ی کاسه که از گروهی از قطعات استاندارد بهره می برد، بدنه و دهانه دهش.از این منظر، برای اطمینان از انتخاب و تامین بهترین تجهیزات، وجود ارتباط میان مصرف کننده ی نهایی و عرضه کننده ضروری است.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X