پمپ های ساختمانی پنتاکس PENTAX /PM45/PM80

پمپ های ساختمانی پنتاکس PENTAX /PM45/PM80

ابعاد پمپ پنتاکس PM

گروه صنعتی برقاب صنعت

نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش پمپ آب پنتاکس

شرکت پنتاکس

شرکت پنتاکس یکی از معتبر ترین شرکت های سازنده انواع پمپ های انتقال سیال می باشد. دفتر مرکزی این شرکت در کشور ایتالیا می باشد. شرکت پنتاکس در ساخت انواع پمپ های زمینی خانگی ، پمپ های زمینی صنعتی، پمپ های کشاورزی فعال می باشد. همچنین این شرکت انواع پمپ های غرق آبی ( کفکش، لجن کش، شناور) را در سایز ها و انداره های متفاوت تولید می نماید. البته شرکت پنتاکس انواع پرشر سوئیچ و کنترلر های دیجیتال را نیز تولید می کند.

[psfw slug=”14603″]

جهت مشاهده پمپ های محیطی پنتاکس اینجا کلیک کنید

پمپ ساختمانی

امروزه در تمامی شهر های بزرگ و کوچک ایران، کم آبی  در کنار بلند مرتبه سازی و تراکم جمعیت بالا مشکل فشار کم آب لوله کشی ساختمان ها را به وجود آورده اند .

از همین رو پمپ های تقوییت فشار جای خود را در اکثر خانه ها و ویلا ها … باز کرده اند.

این پمپ ها در تیپ های کوچک (نیم اسب) تا چهار اسب با جریان برق تکفاز ساخته می شوند. در عموم  پمپ های خانگی کله پمپ از الیاژ چدن و یا استیل ساخته شده است. شافت این پمپ ها استیل و پروانه از متریال مختلف( برنج، باکالیت، نوریل، استیل، … ) ساخته می شوند.

برند پنتاکس از شناخته ترین برند های پمپ آب ساختمانی در ایران می باشد. شرکت پنتاکس ایتالیا در تولید انواع پمپ های ساختمانی تکفاز و سه فاز و  انواع اتومات مورد استفاده در این پمپ ها فعالیت دارد. در زیر به معرفی و بررسی مدل های مختلف پمپ های تولیدی توسط شرکت پنتاکس می پردازیم.

پمپ نیم اسب ایتالیی پنتاکس pentax
پمپ نیم اسب ایتالیی پنتاکس pentax

پمپ های ساختمانی پروانه خورشیدی پنتاکس PENTAX

PENTAX PM45

پروانه برنجی پمپ زمینی کوچک
پروانه برنجی پمپ زمینی کوچک

پروانه آب پخش کن

پروانه پمپ آب مدل پنتاکس PENTAX PM45 از آلیاژ برنج ساخته شده است، وبا داشتن تیغه های خورشیدی با استفاده از قانون گریز از مرکز کار پمپاژ را انجام می دهد.

الکتروموتور

مدل پنتاکس PENTAX PM45 دارای الکتروموتور 0.37 کیلو وات (KW) معادل 0.50 اسب (HP) می باشد. پوسته الکتروموتور آلومینیومی است. و بااستفاده از پروانه خنک کنی که در انتهای الکتروموتور قرار دارد، کار خنک نگهداشتن موتور انجام می شود. گفتنیست الکتروموتور، پمپ آب پنتاکس مدل PENTAX PM45 دارای قطع کن حرارتی (OVERLOAD) می باشد. سرعت الکتروموتور سری پمپ های PENTAX PM45 ایتالیا 2850 دور در دقیقه (RPM) می باشد. این الکتروموتور ها برای راه اندازی اولیه نیاز به خازن دارند.

شافت

شافت مورد استفاده در پمپ آب پنتاکس PENTAX PM45 از آلیاژ استیل ریخته گری ساخته شده است. قطر شافت در پمپ پنتاکس PENTAX PM45 ایتالیا 12 میلی متر (MM) می باشد.

شافت و سیم پیچ الکتروموتور
شافت و سیم پیچ الکتروموتور

واسطه و کله پمپ

آلاژ مورد استفاده در ساخت واسطه و کله پمپ پنتاکس PENTAX PM45 چدن (DNJ) می باشد. طراحی کله پمپ، پمپ آب مدل پنتاکس PENTAX PM45 حلزونی محیطی می باشد، و ورودی و خروجی آن نسبت به هم در زاویه 90 درجه قرار دارند.

مشخصات فنی پمپ آب پنتاکس PENTAX PM45

  • حداکثر ارتفاع در پمپ آب پنتاکس PENTAX PM45 ایتالیا 35 متر (M) می باشد.
  • حداکثر آبدهی (دبی) در پمپ آب  پنتاکس PENTAX PM45 ایتالیا 2.4 متر مکعب در ساعت (M3/H) می باشد.
  • قطر دهانه مکش (دهانه ورودی) و قطر دهانه رانش (دهانه خروجی) هر دو در پمپ پنتاکس PENTAX PM 45 ایتالیا 1 اینچ می باشد.
جدول آبدهی پنتکس PM
جدول آبدهی پنتاکس PM

PENTAX PM 80

پروانه آب پخش کن

پروانه پمپ آب مدل پنتاکس PENTAX PM80 از آلیاژ برنج ساخته شده است، وبا داشتن تیغه های خورشیدی با استفاده از قانون گریز از مرکز کار پمپاژ را انجام می دهد.

الکتروموتور

مدل پنتاکس PENTAX PM80 دارای الکتروموتور 0.75 کیلو وات (KW) معادل 1.0 اسب (HP) می باشد. پوسته الکتروموتور آلومینیومی است. و بااستفاده از پروانه خنک کنی که در انتهای الکتروموتور قرار دارد، کار خنک نگهداشتن موتور انجام می شود. گفتنیست الکتروموتور، پمپ آب پنتاکس مدل PENTAX PM80 دارای قطع کن حرارتی (OVERLOAD) می باشد. سرعت الکتروموتور سری پمپ های PENTAX PM80 ایتالیا 2850 دور در دقیقه (RPM) می باشد. این الکتروموتور ها برای راه اندازی اولیه نیاز به خازن دارند.

شافت

شافت مورد استفاده در پمپ آب پنتاکس PENTAX PM80 از آلیاژ استیل ریخته گری ساخته شده است. قطر شافت در پمپ پنتاکس PENTAX PM80 ایتالیا 14 میلی متر (MM) می باشد.

واسطه و کله پمپ

آلاژ مورد استفاده در ساخت واسطه و کله پمپ پنتاکس PENTAX PM80 چدن (DNJ) می باشد. طراحی کله پمپ، پمپ آب مدل پنتاکس PENTAX PM80 حلزونی محیطی می باشد، و ورودی و خروجی آن نسبت به هم در زاویه 90 درجه قرار دارند.

مشخصات فنی پمپ آب پنتاکس PENTAX PM45

  • حداکثر ارتفاع در پمپ آب پنتاکس PENTAX PM80 ایتالیا 61 متر (M) می باشد.
  • حداکثر آبدهی (دبی) در پمپ آب  پنتاکس PENTAX PM80 ایتالیا 3 متر مکعب در ساعت (M3/H) می باشد.
  • قطر دهانه مکش (دهانه ورودی) و قطر دهانه رانش (دهانه خروجی) هر دو در پمپ پنتاکس PENTAX PM 80 ایتالیا 1 اینچ می باشد.
ابعاد پمپ پنتاکس PM
ابعاد پمپ پنتاکس PM

نکته:

اگر پمپ از منبع ذخیره آب تغذیه می شود همواره سیال باید از سطح ارتفاع بیشتری نسبت به پمپ برخوردار باشد و اگر نشود پمپ نیاز به هوا گیریی پیدا می کند.

با توجه به این موضوع که کله بیشتر پمپ های خانگی چدنی است اگر آب درون کله پمپ دچار یخ زدگی شود افزایش حجم آب باعث شکستگی در کله پمپ می شود. جهت جلو گیری از این اتفاق باید کله پمپ را در زمان بیکاری دستگاه از آب تخلیه کرد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X