پمپ های پیستونی

پمپ های پیستونی

پمپ دیافراگمی

گروه صنعتی برقاب صنعت

 

از پمپ های ابتدایی و اساسی با جابهجاجبه جایی مثبت، پمپهای پیستونی هستند که از یک پیستون با یک شناور ، برای راندن سیال ورودی به سمت خروجی پمپ بهره می برند.

وقتی پیستون به سمت پایین حرکت می کند، باعث افزایش فشتر در بدنه می شود و شیر مکش را بر خلاف فشار پایین تر خط مکش می بندد؛سپس شیر تخلیه را باز می کند تا سیال به بیرون عز پمپ رانده شود.با بالا رفتن پیستون، از فشار بر بدنت کاسته می شود، شیر مکش باز و سیال به سمت پمپ هدایت می شود.در نهایت، نیز فشار خط دهش بیشتر می رود تا شیر تخلیه بسته شود.از انواع ابتدایی پمپ هابی پیستونی، پمپ پیستونی با محرک بخار است که به صورت طرح های افقی وعمودی موجود است.با تنظیم سیستم شیرها، این واحد می تواند، همانند پمپ های دیافراگمی دو گانه، در هر دو جهت بالا و پایین رود.

[psfw slug=”14603″]

 

جهت مشاهده مترینگ پمپ های دیافراگمی اینجا کلیک کنید

پمپ دیافراگمی

پمپ دیافراگمی شبیه پمپ پیستونی است، به جز آن که در این نوع پمپ، حرکت متناوب دیافراگم باعث حرکت سیتل در درون پمپ می شود.مدل های بزرگ تر این پمپ، برای پمپاژ لجن های سنگین و توده های بخار و خاشاک لجن زارها و برکه ها استفاده می شود.از مدل های کوچک تر این پمپ نیز به متزله ی پمپ های تناسبی و در وضعیتی استفاده می شود که لازم است، مقادیر زیاد و ثابتی سیال پمپاژ شود.

دوزینگ پمپ آکوا AQUA cl
دوزینگ پمپ آکوا AQUA cl

یک نوع متداول تر پمپ های دیافراگمی، پمپی با دو دیافراگم هوایی است که برای به کار انداختن دریچه ها به جای ابزارهای مکانیکی، از هوای فشرده استفاده می کند.در این حالت، در واقع، دو پمپ در یک پمپ وجود دارد که یکی در سمت مکش و دیگری در سمت دهش قرار دارد.شیرهای هوا به صورت متناوب به داخل یک محفظه دیافراگم فشار وارد می کنند و هوا را از محفظه ی دیگر خارج می کند.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

 

این پمپ به تجهیزات اضافی آب بندی نیاز ندارد و در برابر شیر تخلیه ی بسته بدون مشکل خاصی عمل می کند؛ زیرا فشار هوا به طور خودکار در هر سمت دریچه های پمپ متعادل می شود و در نتیجه پمپ از کار می افتد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X