پمپ کاواش برتولونی BERTOLINI مارس 25, 2019 – ارسال شده در: معرفی مدل ها و برندهای پمپ های انتقال سیالات, همه مقالات – برچسب ها: , , , , ,

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ پیستونی

پمپ ها ی پیستونی با به حرکت دراوردن پیستون ها در داخل سیلندر خود به کمک یک میل لنگ که نیروی حاصله از کار موتور را به پیستون ها منتقل می کند فشار بسیار بالایی را در سیستم ایجاد می کنند. از خوصصییات این پمپ ها می توان به دبی بسیار پایین(۵litr/min  تا ۶۰litr/min (و فشاربسیار بالا(۱۸bar تا ۵۰۰bar) اشاره کرد.از این پمپ ها در سا خت انواع کارواش و سمپاش…  استفاده می شود.

 

جهت مشاهده پمپ های پیستونی برتولینی اینجا کلیک کنید

توضیح کارکرد

یک طرف محور محرک توسط یاتاقان سوزنی به صفحه شیار دار وصل شده و طرف دیگر به یاتاقان‌های توپی وصل می‌شود و از آن جا به الکتروموتور متصل می‌شود. صفحه زاویه گیر با محور محرک می‌چرخد و به وسیله کنترل‌کننده پیستون‌ ها و فنری بالانس شده‌است. زاویه صفحه زاویه گیر با کنترل‌کننده پیستون قابل کنترل است محفظه پیستون‌ ها به محور متصل می‌شود پیستون‌ ها درون محفظه قرار می‌گیرند و انتهای حرکت شان توسط لغزنده‌ هایی که به صفحه جریانی متصل هستند تعدیل می‌شود.

پیستون‌ها درون سوراخ‌ های محفظه که سیلندر نامیده می‌شود قرار می‌گیرند و با آن می‌چرخند محفظه پیستون‌ ها از طرف دیگر به صفحه شیار دار متصل است. دو نوع پورت در صفحه شیاردار است که یکی پورت مکش است که به ورودی پمپ متصل می‌شود و دیگری پورت تخلیه است که به خروجی پمپ متصل می‌شود. چرخش سیلندر ها سبب می‌شود که جریان از طریق صفحه شیار دار وارد یا خارج شود و هم چنین این حرکت چرخشی سبب حرکت رفت و بر گشتی پیستون هامی شودوامکان پمپاژ را فراهم می‌سازد.

پمپ تک کارواش برتولینی

پمپ تک کارواش برتولینی

اجزای اصلی پمپ پیستونی

اجزای اصلی یک پمپ پیستونی شامل:

  • ۱-پیستون‌ها
  • ۲- محفظه پیستون‌ها (سیلندر)
  • ۳-صفحه زاویه گیر
  • ۴-صفحه شیار دار
  • ۵-محور محرک
  • ۶ – کنترل‌کننده پیستون است.

پمپ کاواش صنعتی برتولینی BERTOLINI

برتولینی یکی از پر مصرف ترین و با کیفیت ترین پمپ های صنعتی می باشد. برتولینی یک کمپانی ایتالیایی است که در تولید انواع پمپ های پیستونی و دیافراگمی فعالیت دارد. از پر مصرف ترین مدل های پمپ کاواش صنعتی برتولینی مدل ۱۱۰ با ۱۵۰ بار و ۲۰۰ بار می باشد .

پمپ کاواش برتولینی کله برنجی می باشد. و موتور های ۱۴۰۰ دور کوبله می شود. جهت پمپ ۱۱۰ بار موتور ۳ اسب بخار و جهت پمپ ۱۵۰ بار موتور ۵٫۵ اسب بخار و برای پمپ ۲۰۰ بار موتور ۷٫۵ اسب بخار استفاده می شود. البته گفتنیست این قدرت ها جهت موتور الکتریکی می باشند، و اگر قرار باشد پمپ با موتور احتراق داخلی کوبله شود این قدرت ها تا میزان ۲۵ در صد افزایش می یابد.

کارواش برتولینی با موتور موتوژن

کارواش برتولینی با موتور موتوژن

کوبله این پمپ ها با موتور به شکل مستقیم توسط کوپلینگ انجام می شود.

از پمپ کارواش برتولینی در اماکن شستوشو اتومبیل سبک وسنگین ، کارگاه ها ، شستن دستگاه های صنعتی ، دامپروری ها و بسیاری از اماکن دیگر استفاده می شود.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

Slider

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴