پمپ گوشواره ای و پمپ دنده ای

پمپ گوشواره ای و پمپ دنده ای

پمپ دنده ای باز

گروه صنعتی برقاب صنعت

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای دوار با دنده ی خارجی، پمپی با جابه جایی مثبت است که در گیر نشدن دنده های آن، موجب ایجاد خلا برای راندن سیال به درون پمپ می شود.سیال میان دندانه و بدنه ی پمپ به سمت مقابل و در جایی که دنده ها آن را به داخل خروجی می راند، حرکت می کند.جهت چرخش نشان می دهد کدام دهانه وروذی و کدام دهانه خروجی است؛ بنابراین با چرخش معکوس، پمپ قادر خواهد بود، پمپاژ را در جهت عکس انجام دهد.

[psfw slug=”14603″]

 

در جایی که دنده ای به وسیله ی دنده ی دیگر رانده می شود، دنده ی رانده شده معمولا در یاتاقان های بوشی حرکت می کند.یاتاقان ها و سر محور، در بدنه ی پمپ قرار دارند و به وسیله ی حریان سژال پمپ شده و در بر گرفته می شوند؛بنابراین عملکرد یاتاقان ها و دنده ها به کیفیت روان سازی جریان پمپاژ شده بستگی دارد.

جهت مشاهده انواع پمپ دنده ای اینجا کلیک کنید

پمپ دنده ای ایران تولید vgf
پمپ دنده ای ایران تولید vgf

در انواع دیگر، دنده ها با یکدیگر تماس فلزی ندارند و هر دو روتور به وسیله ی دنده های محرک هماهنگی که از محفظه ی پمپ جدا شده اند، به خرکت در می آیند. همان طور که هر دو شافت از بدنه ی پمپ عبور می کنند، دوسری کاسه نمد لازم است.تماس نداشتن قسمت فلزی بین سطوح روتورها و بدنه بدین معناست که تنها سایشی که اتفاق خواهد افتاد، دز اثر تماس با جریان خواهد بود.

در یک طرح اصلاح شده و رایج، پمپ های دنده ای تعدادی دنده دارند که با یکدیگر ترکیب می شوند و پمپ گوشواره ای می سازند.

پمپ با دنده های داخلی، یک روتور بادندانه های خارجی دارد که در حفره ای به حرکت در می آید و با دندانه ی داخلی دوم در گیر می شود.

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3″]

 

پمپ های پیچی (اسکرو)

پمپ های پیچی یا اسکرو نوعی خاص از پمپ های روانی با حابه جایی مثبت هستند که جریان سیال در آن ها در امتداد اجزای پمپ به صورت محوری است.جریان میان لبه ی مارپیچ بر دو یا چند روتور حرکت می کند و با چرخش و در گیر شدن پیچ ها، جا به جابی محوری رخ می دهد.

در گیر شدن دنده های مارپیچ روب روتورها وتمای نزدیک با محفظه ی پیرامونی، باعث ایحاد یک یا چند سری کاسه نمد متحرک میان ورودی  و خروجی پمپ می شود.مجموعه ی کاسه نمد های به صورت یک مسیر مارپیچ عمل می کند و یگ پمپ پیچی با قابلیت فشار مثبت پدید می آورند.

سری های بعدی کاسه نمد ها، حفره هایی را شکل می دهند که به صورت پیوسته از ورودی به خروجی در حرکت هستند.این حفره ها را در سمت مکش می گیرد و آن را به صورت جریانی آرام به سمت دهش می رانند.

 

 

پمپ اسکرو صنعتی
پمپ اسکرو صنعتی

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برقو دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان.راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X