گرمکن های تشعشعی

گرمکن های تشعشعی

سونا بخار

گروه صنعتی برقاب صنعت

گرمکن تشعشعی سونا

گرمکن های تشعشعی نسل جدیدتری از گرمکن های سونا بوده که با بهره گرفتن از تشعشع امواج مادون قرمز کار می کند و به این ترتیب بدون این که نیازی به ایجاد هوای گرم یا تولید بخار به شیوه های مرسوم باشد می تواند تنها با استفاده از امواج و به گونه ای بسیار قابل تحمل گرمای مورد نیاز برای تعریق را در اختیار بدن قرار دهد.

[psfw slug=”14603″]

جهت مشاهده انواع تجهیزات استخری اینجا کلیک کنید

 

این نوع گرمکن ها معمولا بر روی دیوارها یا زیر محل نشستن کاربران نصب می شوند. در سونا های سنگی حرارت هیتر بیشتر به سمت بالا قرار دارد اما در سوناهایی با منبع حرارتی تشعشعی بسته به نصب لوازم مربوطه حرارت در تمام نقاط سونا یکسان می باشد. دمای کارکرد این گرمکن نیز بین ۴۳ _ ℃۶۶  سانتی گراد است. در صورت استفاده از گرمکن های تشعشعی باید توجه داشت که صفحات تشعشعی این گرمکن ها باید دور تادور اتاق سونا نصب شوند تا امکان دریافت حرارت از تمامی زوایا وجود داشته باشد.

مولد بخار
مولد بخار

نکته دیگری که در این مورد وجود دارد آن است که با استفاده از گرمکن های مادون قرمز، فضای داخل سونا گرم نمی شود، بلکه این بدن افراد است که مستقیما به واسطه جذب امواج مادون قرمز گرم می شود. زمان لازم برای آن که این هیترها دمای سونای خشک را به شرایط طراحی برسانند در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه است.

قسمت های مهم یک هیتر برقی کدامند ؟

قسمت اول بدنه آن است که به اسکلت، کاور بدنه و زیر هیتر تقسیم می شود. اصلی ترین قسمت یک هیتر اسکلت آن است. این اسکلت که تمام قسمت ها بر روی آن سوار می شود باید بسیار محکم و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت باشد.

برای این قسمت باید از فولاد ضد زنگ با درصد نیکل بالا استفاده کرد. کاور هیتر بخش تزئینی هیتر را انجام می دهد و مهم است که پر هنگام فعالیت المنت ها، کاور آن بیش از حد داغ نشود. بخش زیرین یک هیتر در معرض گرما یا رطوبت نمی باشد مگر در مواقعی که کاربر سونا سطل بخور را به یک باره بر روی هیتر خالی کرده باشد که این امر بسیار خطرناک و مهم ترین عامل برق گرفتگی می باشد.

بخش زیرین جای ترمینال های برق و محل نصب پایه المنت ها می باشد. بین استاندارد بودن یک هیتر و روش استفاده از آن ارتباط مستقیمی وجود دارد. علاوه بر این استاندارد بودن، تابلو کنترل سونا نیز تاثیر بسیار زیادی بر راندمان و ماندگاری هیتر برقی دارد.

[psfw slug=”14602″]

 

نکات مهم در انتخاب هیتر برقی سونا

  1. ابعاد اتاق سونا در انتخاب هیتر برقی سونا باید در نظر گفته شود.
  2. در انتخاب هیتر برقی سونا باید به عمومی یا خصوصی بودن سونا توجه داشت.
  3. برای هیترهای برقی حتما هواکش در نظر گرفته شود.
  4. برق هیتر به علت فشار بالایی که تحمل می کند باید صد در صد طبق محاسبات و در داخل خرطومی نسوز انجام شود و به هیچ عنوان رو کار یا زیر چوب کشیده نشود.
  5. بعد از نصب هیتر باید حفاظ هیتر ساخته و نصل شود.

نحوه محاسبه گرمکن تشعشعی

برای محاسبه و انتخاب گرمکن تشعشعی، مراحل زیر را باید انجام داد:

  1. محاسبه حجم اتاق سونا
  2. به عنوان یک قاعده سر انگشتی (به ازای هر متر مکعب از فضای داخل اتاق سونا، توان الکتریکی گرمکن تشعشعی باید ۶۰۰W (به ازای هر فوت مکعب از فضای داخل اتاق سونا، ۱۷W ) در نظر گرفته شود.

یا به عبارت دیگر می توان مراحل زیر را انجام داد:

  1. محاسبه حجم اتاق سونا
  2. حجم اتاق را در عدد ۱۵ ضرب کنید.
  3. برای تعیین تعداد پنل مورد نیاز، عدد به دست آمده از حالت قبل را بر عدد ۳۰۰ تقسیم کنید.
جدول گرمکن تشعشعی
جدول گرمکن تشعشعی

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X