کمپکتور یا زمین کوب چیست

کمپکتور یا زمین کوب چیست

کمپکتور صفحه ای دیزلی

گروه صنعتی برقاب صنعت

کمپکتور چیست؟

کمپکتور وسیله ایست که وظیفه فشرده سازی متراکم کردن مصالح خاکی و سنگی را که در آن با نیروی مکانیکی چگالی یک ماده را افزایش می دهند، بر عهده دارد و ساختار آن تشکیل شده از یک شاسی می باشد که معمولاً از جنس فولاد ضخیم یا چدن سنگین ساخته شده است . این دستگاه برای عمل فشرده سازی چهار پارامتر وزن استاتیکی ، ضربه ، ارتعاش و کنترل استفاده می کنند. این دستگاه در واقع تکمیل کننده دستگاه غلطک ها می باشند. نوع دستی کمپکتور مناسب برای محوطه ها با فضای کوچک می باشد و جهت زیر سازی و کوبش محیط های با عرض کم مناسب می باشد.

جهت مشاهده انواع کمپکتور ( زمین کوب) اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع تجهیزات راه و ساختمان سازی اینجا کلیک کنید

[psfw slug=”14599″]

 

به منظور فشرده سازی خاک کانال ها و ترانشه ها و ایجاد تراکم در خاک و مخصوصا در محل هایی که امکان انجام توسط غلطک های صنعتی وجود ندارد، از کمپکتور صفحه ای یا همان قورباغه ای استفاده می گردد. که البته این دستگاه کار را به طورت دستی انجام میدهد.

کمپکتور دارای کاربرد های متعددی است که از نمونه های آن می توان به فشرده سازی، کمپکت ، کوبنده خاک، زیرسازی، پی سازی، پی ریزی، متراکم کننده خاک اشاره کرد.

انواع کمپیکتور

انواع کمپکتور به دو دسته از نظر  دستی و غیر دستی تقسیم می شود که نیروی محرکه دسته ی غیر دستی می تواند برق یا سوخت های فسیلی مثل گازوییل یا بنزین و یا … باشد.

کمپکتور دستی

نحوه انجام تراکم سازی کمپکتور به این صورت می باشد که وزن زیاد دستگاه و قدرت موتور توسط ارتعاش و ضربات متوالی به صفحه دستگاه شده که از این طریق می تواند محل مورد نظر را متراکم و سفت کند. معمولا جنس شاسی کمپکتور از فولاد و یا چدن سنگین است که بتواند تأثیر خوبی را در محکم سازی خاک داشته باشد.

برای کوبش آسفالت نیز می توان از کمپکتور دستی استفاده کرد اما به دلیل اینکه در زمان استفاده، صفحه کمپکتور داغ می شود و آسفالت به آن می چسبد، مخزن آبی را روی کمپکتور تعبیه کرده اند تا سبب خنکی صفحه شود. دسته ای که برای هدایت کمپکتور روی آن تعبیه شده است، هدایت آن را برای اوپراتور آسان نموده و البته اپراتور نیز باید نحوه استفاده از دستگاه را خوب بداند و هر از چندگاهی شاسی آنرا تمیز و روغن موتورش را عوض کند.

صفحه ای و قورباغه ای دستی

باتوجه به کاربرد کمپکتور در مکان ها و مساحت های مختلف دو نوع کمپکتور دستی به صورت صفحه ای و قورباغه ای تولید و به کارگرفته می شود و با وجود کارایی یکسان بنا به نحوه کارکرد آنها متفاوت می باشد.

[psfw slug=”14599″]

 

کمپکتور صفحه ای دستی
کمپکتور صفحه ای دیزلی

کمپتور صفحه ای

محدودیت فضا در این نوع کمپکتور تنها زمانی است که نمی توانیم از غلطک استفاده کنیم در غیر اینصورت در تمامی فضاها از جمله ساخت پارکینگ، پیاده رو، حیاط سازی و… است که می تواند با قدرت کوبندگی ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلومتر بر سانتی متر مربع، انواع شن، ماسه، خاک و آسفالت را متراکم سازد.

نوع صفحه ای این دستگاه با داشتن صفحه های گوناگون در ابعاد مختلف امکان کوبش سطوح مختلف راا فراهم می کند. اغلب صفحه ها از اندازه ۴۰*۴۰ تا ۸۰*۸۰ طراحی شده اند که باتوجه به مساحت محوطه مورد نظر استفاده می شود و صفحه با حرکت ارتعاشی که از موتور به آن منتقل می شود رو به جلو حرکت کرده و سطح را فشرده می کند.

کمپکتور صفحه ای بنزینی

کمپکتور صفحه ای بنزینی

کمپکتور قورباغه ای

نوع قورباغه ای این کمپکتور نیز صفحه ای با ابعاد کوچکتر است برای مکان هایی که از نظر فضا بسیار محدود هستند و امکان استفاده از کمپکتور صفحه ای را نداریم. همچنین برای ایجاد کوبش های عمیق تر کمپکتور قورباغه ای بسیار کارآمد و مناسب می باشد. معمولا از کمپکتور قورباغه ای برای فشرده سازی کانال های آب، حفاری ها و تعمیرات آسفالت استفاده می شود. حرکت رفت و برگشتی صفحهه این کمپکتور با استفاده از سیلندر فنری قدرت کوبندگی آنرا بسیار افزایش داده است که می تواند برای ایجاد تراکم بیشتر، عمیق تر در مکان های محدود قابلیت بالایی را داشته باشد.

کمپکتور قورباغه
کمپکتور قورباغه

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

 

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X