پمپ و شیر کنترل

پمپ و شیر کنترل

گروه صنعتی برقاب صنعت

شیر کنترل:

یک سیستم پمپاژ معمولی حداقل یک شیر کنترل مدار دارد.

افت فشار شیر کنترل

با در نظر داشتن نوع شیر، میزان باز بودن آن، فشار برگشتی و میزان دبی شیر و پمپ می توان افت هد فشار را با توجه به جداول مشخصات فنی تولید کننده شیر به دست آورد. سپس افت فشار به دست آمده را به ارتفاع کل پمپ اضافه میکنیم. عدد به دست آمده هد واقعی است که پمپ باید تامین کند.

[psfw slug=”14603″]

جهت مشاهده انواع مترینگ پمپ اینجا کلیک کنید

برای محاسبه افت شیر کنترل در سیستم هایی که پمپ در آن در حال کار است، به رویکردی عملی تر نیاز است. در این موارد به جدول ضریب افت فشاری که تولید کننده شیر کنترل ارائه می دهد نیاز داریم. ضریب افت شیر کنترل در تناسب با افت فشار و میزان دبی پمپ و با در نظر گرفتن اندازه باز بودن شیر رابطه غیر مستقیم دارند.

شیر برقی
شیر برقی

نکته:

میزان باز بودن شیر را در زمان کار عادی پمپ در سیستم را محاسبه کنید. با استفاده از این اطلاعات و کاتالوگ شرکت تولید کننده، مقدار ضریب شیر کنترول بر پمپ را حساب کنید. سپس افت فشار را محاسبه کنید. و به افت هد فشار تبدیل کنید. مقدار به دست آمده را محاسبات هد کل پمپ اعمال نمایید.

شیر کنترل صنعتی
شیر کنترل صنعتی

تجهیزات:

هر گونه تجهیزاتی که در خط لوله پمپ قرار گرفته باشد مثل، فیلتر، صافی، نازل، لیتر شمار، …   در یک دبی خاص افت فشار مشخصی را به پمپ وارد می کند. که اغلب شرکت سازنده این مقدار را در کاتالوگ دستگاه مشخص کرده است. در بعضی موارد تجهیزات خاصی نیاز به فشار جریان معینی نیاز دارند. برای انطباق با این وضعیت باید فشاری را که پمپ در محل تجهیز ایجاد می کند را بدانیم.  در صورتی که نتیجه محاسبات این باشد که اختلاف جریان کمتر از فشار ایجاد شده توسط پمپ است. باید فشار به صورت دستی با بستن یک شیر در سمت موافق جریان پمپ، اختلاف جریان را کنترل کرد.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X