پمپ و هواگیری

پمپ و هواگیری

هوا گیری پمپ آب

گروه صنعتی برقاب صنعت

هواگیری

هر گاه منبع ذخیره نسبت به پمپ در نقطه ی پایین تری قرار داشته باشد. هوای موجود داخل لوله (فاصله سیال تا چشمی پروانه ) اجازه مکش به پمپ را نمی دهد.

مراحل هواگیری پمپ آب زمینی

[psfw slug=”14603″]

 

  • در انتهای مدخل مکش پمپ یک سوپاپ مناسب می بندیم.

جهت مشاهده انواع پمپ لوارا اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ پنتاکس اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده انواع پمپ داب اینجا کلیک کنید

سوپاپ پمپ

نکات هواگیری پمپ آب:

از سالم بودن سوپاپ و با دقت بسته شدن اتصالات مکش تا ورودی کله پمپ اطمینان حاصل کنید . زیرا کوچک ترین منفذ در مدخل ورودی باعث هواگیری و اختلال مکش پمپ می شود .

[psfw slug=”14601″]

 

  • مدخل مکش را داخل منبع ذخیره فکیس کنید.
  • پیچ هواگیری روی کله پمپ را باز کرده کله پمپ را با سیال پر کرده پیچ را دوباره با دقت سر جای خودش ببندید.
  • پس از چک کردن سیستم پمپ را استارت کنید.

غوطه وری مدخل مکش پمپ

مدخل مکش پمپ باید به اندازه کافی در سیال غوطه ور شده باشد.تا از تشکیل گرد آبها در سطح سیال در مخزن مکش پمپ جلوگیری کند. این گرداب ها در اشکال و فرم های متفاوتی تشکیل می شوند.

شکل گیری گرداب بین مدخل مکش پمپ و سطح سیال در مخزن مکش باعث می شود هوا به مکش پمپ وارد شود . ترکیب آب با هوا در مدخل مکش پمپ، ظرفیت پمپ را کاهش می دهد. در نتیجه باید از تشکیل این گرداب ها جلو گیری کرد. رابطه و تناسبی بین سرعت آبگیری، و مقدار غوطه وری مدخل مکش پمپ وجود دارد.

در پمپ های جا به جایی مثبت گاهی به دلیل یکنواخت نبودن در لوله خروجی، ضرباتی ایجاد می شود که به آن ضربه قوچ می گویند. در گاهی از موارد این ضربه ها با صدای بسیار زیادی ایجاد می شوند . این اتفاق برای پمپ هایی که در سیستم لوله کشی فرسوده کار می کنند بیشتر پیش می آید . نسب ارتعاشات گیر لوله بر سر راه خروجی (تعداد لرزه گیر به طول و اندازه لوله کشی بستگی دارد) تاثیر گزار است.

با توجه به این موضوع که دانش و تجربه مهم ترین عامل در بهره برداری می باشد  با استفاده از مقاله های منتشر شده تخصصی گروه صنعتی برقاب صنعت می توانید دانش و اطلاعات خود را در مورد بهره برداری و نگهداری انواع الکتروموتور، الکتروگیربکس، پمپ آب، موتور برق و دیزل ژنراتور، … افزایش دهید.

برقاب صنعت


گروه صنعتی برقاب صنعت با ربع قرن تجربه در زمینه فروش و خدمات رسانی انواع موتورآلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی مفتخر است. در جهت آسان سازی کسب اطلاعات فنی مهندسی و خرید محصولات برای شما هموطن گرامی فروشگاه آنلاین برقاب صنعت وابسته به گروه صنعتی برقاب صنعت را در اختیار شما هموطن گرامی قرار دهد. تا در هر جای ایران پهناور که در حال کار و زندگی می باشید. به راحتی از خدمات تخصصی فنی و مهندسی و خرید مطمئن بهره مند شوید.

مهندسین ما در واحد فنی منتظر شما هستند. تا در طراحی ، خرید، و انجام انواع پروژه های کشاروزی، صنعتی و ساختمانی ( گلخانه صنعتی، پرورش ماهی، انواع صنایع سبک و سنگین، صنایع شیمیایی، راهسازی، دامداری و دامپروری) دانش کافی و کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ها در فروشگاه آنلاین برقاب صنعت، نازلترین قیمت در بازار است. و مشاورین فنی و تخصصی گروه برقاب صنعت در زمینه های مختلف فعالیت این گروه، اعم از آبرسانی ساختمانی و خانگی توسط پمپ آب های خانگی. ساخت دستگاه های تخصصی توسط الکتروموتور ها و گیربکس ها در صنایع کوچک و بزرگ. کشاورزی و تجهیزات آن در مزارع، باغها، و یا گلخانه ها یا پرورش دام، طیور و آبزیان. راهسازی و ساختمان سازی توسط ابزار و تجهیزات تخصصی، از مجرب ترین و خبره ترین مشاوران تخصصی در آن زمینه هستند. لذا به شما صنعتگر، کشاورز و یا هموطن گرامی این اطمینان اگر می دهیم که با یک بار خرید یا مشاوره مشتری دائم برقاب صنعت خواهید شد.

از اینکه گروه صنعتی برقاب صنعت را برای خرید و کسب اطلاعات فنی و مهندسی انتخاب و اعتماد کرده اید متشکریم.

تهران، خیابان سعدی جنوبی، پاساژ سعدی قدیم واحد ۴٫۶

تلفن تماس: ۳۶۶۱۳۷۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X